válkaČeskoslovenskoobjevy

„Co by udělala Sophia Loren?“ ptá se nový dokument o ikoně italského filmu

„Co by udělala Sophia Loren?“ ptá se nový dokument o ikoně italského filmu
Zdroj: Profimedia
+ 1 fotka+ 2 fotky

15. ledna uvedl Netflix krátký dokument s názvem "Co by udělala Sophia Loren?". Hlavní vypravěčka se v něm snaží vypořádat s překážkami života ve stylu ikony italského filmu.

Simona Knotkova 19. ledna 2021

V příběhu nového dokumentu se setkáváme s Američankou italského původu Nancy „Vincenzou“ Kulik, pro kterou italská herečka představovala duchovní vzor. „Co by udělala Sophia Loren?“ ptala se žena v etapách svého života, které jí před nohy kladly překážky.

Thumbnail # 10 inspirujících citátů sebevědomé Sophie Loren
Mohlo by Vás zajímat:

10 inspirujících citátů sebevědomé Sophie Loren

„Kolik věcí v našem životě nedokážeme ovlivnit? Ať už se děje cokoliv, musíte pokračovat kupředu. Ona se nikdy nevzdala – to je odvaha, to je síla. Je pro mě symbolem velmi silné ženy, která mě inspiruje,“ vypráví Kulik v traileru.

Ikona italské kinematografie před několika měsíci oslavila 86. narozeniny. K dalšímu životnímu milníku si nadělila film Život před sebou, který natočila pod režijní taktovkou svého syna Edoarda Pontiho. O svém věku i dalších životních plánech se rozpovídala v rozhovoru s webem Variety.

Popravdě je těžké uvěřit, že je mi už 86 let. Vůbec se na tolik necítím, protože miluju svou práci. Zápal pro věc vás udržuje mladými, každé ráno se probouzím s novým plánem, novým příběhem k vyprávění, novou postavou k zahrání. Mít nadšení pro život, mít cíl je to, co mě udržuje stále v pohybu a díky čemu se těším na zítřek. Když se vaše minulost stane zajímavější než budoucnost, tehdy začínáte stárnout. Přede mnou je ještě tolik věcí!“ prozradila Loren.

Na otázku, zda by o herecké dráze přemýšlela i v případě, kdyby se mohla vrátit zpátky v čase a prožít svůj život znovu, odpověděla: „Vždycky. Pokud máte nějakou touhu, nemůžete si pomoct a musíte ji následovat. Je to jako svědění a vy se nemůžete ubránit poškrábat se, ať se děje, co se děje, bez ohledu na podmínky a prostředí. Váš život se musí stát příběhem, který budete vyprávět. Když po něčem toužíte, nemáte na výběr. Je to otázka života a smrti. V této profesi není žádný prostor pro plán B. Abyste mohli dosáhnout v tomto byznyse svého potenciálu, musíte dát všechno v sázku. Je to jako milostný románek, bolestivé, srdcervoucí, ale na konci to stojí za to. “

Související články

Další články

Zavří­t reklamu