válkaČeskoslovenskoobjevy

Členové švédské královské rodiny tvrdí, že v jejich sídle straší

Členové švédské královské rodiny tvrdí, že v jejich sídle straší
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Členové švédské královské rodiny se v rozhovoru pro televizi SVT svěřili s tím, že v jejich rodinném sídle, paláci Drottingholm, nejspíš straší.

Tomáš Chalupa 10. ledna 2017

„Je tu hodně historie. A je tu také pár malých přátel…duchů. Všichni jsou velmi přátelští, ale občas se tu cítíte, jako byste nebyli sami. Přijďte a vyzkoušejte si to sami, když jste tu v noci, je to docela vzrušující,“ řekla televizi manželka švédského krále Karla XVI. Gustava a švédská královna Silvia Švédská. V podobném duchu se vyjádřila i králova sestra, princezna Kristýna: „Je tu spousta energie v tomhle domě a bylo by divné, kdyby se neprojevovala v podobě zvuků a tvarů.“ Pobyt v královském sídle tedy nebude úplně pro slabé povahy.

Nejslavnějším duchem paláce je Bílá paní, což by měl být duch Agnes of Orlamünde, šlechtičny ze 13. století, která straší údajně i v jiných královských sídlech. Pak je tu také Šedivák, přízrak, o kterém se zmiňují už prameny ze 13. století. Umí prý procházet zdmi.

Švédský královský palác figuruje na seznamu památek UNESCO a je celoročně otevřen pro veřejnost. Přesto slouží jako rezidence celé královské rodiny, která v něm tráví většinu roku. Možná jsou historky o duších jen lákadlem na zvýšení turistického zájmu. Anebo už členové rodiny, kteří jsou v pokročilém věku, cítí spojení se svými předky? Odpověď se nejspíš nikdy nedozvíme.

Další články

Zavří­t reklamu