válkaČeskoslovenskoobjevy

Čínští důchodci zažalovali bohatého syna. Neplatil na ně výživné

Čínští důchodci zažalovali bohatého syna. Neplatil na ně výživné
Zdroj: odditycentral.com

Před čínským soudem skončil případ muže, který odmítal finančně podporovat své staré rodiče. Zažalovali ho samotní manželé.

Simona Knotkova 13. května 2020

Zatímco u nás je péče o staré rodiče spíš záležitosti morálky a svědomí, v některých asijských zemí to od dospělých dětí vyžaduje přímo zákon. V Číně se dokonce očekává, že své rodiče podpoříte finančně. Pokud tak neučiníte, můžete skončit před soudem, jako se to stalo muži z čínské provincie Che-nan.

Toho zažalovali vlastní rodiče za to, že jim odmítal přispívat na živobytí. Manželé Čangovi loni dovedli případ k lidovému soudu, který muži nařídil platit měsíční výživné. Ani to ale syna nepřimělo peníze posílat.

Následné šetření sociálních úředníků odhalilo, že muž má na svých bankovních účtech ve skutečnosti spoustu peněz. Pracovníci sociální správy proto bance navrhli, aby mu zmrazila všechny účty do doby, než začne svým rodičům platit.

„Když vidím, jak se manželé starší sedmdesáti let musí spoléhat na zákon, aby dostávali příspěvky od vlastních dětí, rve mi to srdce. Doufám, že je všem jasné, že starat se o své rodiče je odpovědností dětí, a takto bolestivé věci se už nebudou opakovat,“ nechal se slyšet jeden z vyšetřujících policistů.

Další články

Zavří­t reklamu