válkaČeskoslovenskoobjevy

Čínský šéf nutil své podřízené, aby ho každý den ráno líbaly

Čínský manažer z Pekingu má pořádný problém. Provalilo se na něj, že nutil své podřízené každé ráno nastoupit a líbat ho. A nešlo o nějaké nevinné polibky na tvář, ale o líbání na rty.

Tomáš Chalupa 20. října 2016

Líbání šéfa se odehrávalo každé ráno mezi devátou a půl desátou. Zatímco se z počátku ženy zdráhaly na bizarní pravidla přistoupit, později se už podvolovaly, protože se obávaly ztráty zaměstnání. Podle čínských médií byla polovina zaměstnanců nejmenované společnosti ženského pohlaví, takže šéf si každé ráno užil příjemný start do nového dne.

Když se skandál provalil, manager se začal hájit, že prý podobné způsoby odkoukal na stáži ve firmách v USA. Také prý věřil, že líbání přispěje ke kvalitním mezilidským vztahům na pracovišti. Ženy ho prý, podle jeho vlastního názoru, velmi postrádaly, když byl na pracovních cestách, takže jim dokonce posílal z cest textové zprávy.

Jeho vysvětlení ale čínskou veřejnost příliš neuspokojilo a na vlnu managera se snesla vlna kritiky. Mnozí se také ptají, proč si ženy nechaly takové chování líbit. Jeden z čínských diskutujících to vyjádřil poměrně jasně. „Šéf je perverzák, ale ty ženy jsou hloupé.“ Možná to tak jednoduché není, lidé totiž pro to, aby si udrželi zaměstnání, udělají leccos. A nemusíme chodit až do Číny, případy nejrůznější šikany na pracovišti se pravidelně vyskytují i u nás. Přesto je třeba si říct jasně: Šéf se nelíbá, pokud to není současně váš manžel.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu