válkaČeskoslovenskoobjevy

Čínský milionář se vzdal bohatství, odešel do hor a stal se mnichem

Čínský milionář se vzdal bohatství, odešel do hor a stal se mnichem
Zdroj: helloworld.it
+ 2 fotky+ 3 fotky

Ještě před třemi lety Liou Ťing-čchung vydělával ročně více než 160 tisíc dolarů, tedy téměř 4 miliony korun. Teď nemá nic a je šťastný. Dopravní nehoda mu zcela změnila život.

Ivanhoe 2. listopadu 2015

„Nemohu říct, že bych svůj dřívější život neměl rád. Řekl bych, že jsem ho dokonce miloval, ale to všechno se změnilo, když jsem s přáteli havaroval v odlehlé části venkova na severozápadě Číny,“ prohlásil dnes téměř 40letý Liou. Neměli, jak se vrátit zpátky, a ne všichni byli v dobré kondici, aby cestovali. Sháněli proto nové auto a Liou, který byl na tom relativně dobře, se mezitím ubytoval v hotelu. Jak říká, jediná věc, kterou tam mohl dělat, bylo číst si. Shodou náhod se mu dostala do rukou kniha o buddhismu a ta mu změnila život.

Bývalý milionář Liou Ťing-čchung

Bývalý milionář Liou Ťing-čchung

Liou si pak na dva roky vzal pracovní volno a odjel do hor, kde bydlel v jedné slaměné chatrči, v naprosté izolaci od okolního světa. Většinu dne trávil meditacemi, četbou a kaligrafií. Žil skromně, pěstoval si vlastní zeleninu a jednou měsíčně navštívil nejbližší město, aby si nakoupil rýži, mouku a olej. „Životní podmínky byly špatné,“ přiznává. „Postel byla vyrobená z cihel a nebyla tam žádná elektřina ani vytápění. Přesto mi ani během zasněžené zimy nebyla zima,“ tvrdí Liou. „Možná to bylo proto, že se mi tenhle způsob života líbil a že jsem se mohl věnovat tomu, co mě zajímalo – vnitřní mysli,“ dodal.

Liou Ťing-čchung vstoupil do kláštera.

Liou Ťing-čchung vstoupil do kláštera.

Někdejší milionář posléze ukončil definitivně svůj výnosný textilní byznys, zbavil se veškerého majetku včetně sedmi aut, vily a letních domů a nastoupil jako mnich do kláštera ve východní Číně, kde začal pracovat ve společné kuchyni. K tomuto kroku ho přivedlo poznání, že materiální potřeby člověka jsou nekonečné, takže nikdy nepřestane toužit po větších domech, lepší práci, dražších autech a dalších věcech. Nyní je šťastný tím, že již téměř nic nepotřebuje, a práce v klášterní kuchyni ho baví mnohem více než vydělávat miliony. „Peníze nepotřebuji, protože nemám téměř žádné potřeby,“ uzavírá svůj příběh bývalý podnikatel.

Práce v klášterní kuchyni ho naplňuje.

Práce v klášterní kuchyni ho naplňuje.

Další články

Zavří­t reklamu