válkaČeskoslovenskoobjevy

Čínská vesnice leží uprostřed mokřadů, ale není v ní jediný komár

Čínská vesnice leží uprostřed mokřadů, ale není v ní jediný komár
Zdroj: odditycentral.com

Din Wuling je bezvýznamná vesnice v provincii Fu-ťien, která ale skrývá jednu velkou záhadu. Leží v oblasti obklopené mokřady, rybníky a dalšími vodními plochami. Podle všech předpokladů by měla být v létě doslova zamořena komáry. Ve skutečnosti tu komára neviděli 70 let.

Tomáš Chalupa 19. června 2020

Vesnici obývá etnická menšina zvaná hakka, která se vyznačuje svébytnou architekturou. Už několik let ale o vesnici píší média z jiného důvodu. Nejsou v ní komáři, přestože se nachází v oblasti s jejich hustým výskytem. Vědci už několikrát do vesnice zavítali, byly provedeny nejrůznější výzkumy, ale k ničemu zásadnímu se nedošlo. Místní obyvatelé ale mají jasno. Od komárů je chrání nevelký kámen ve tvaru žáby. Ten místní lidé uctívají a modlí se k němu a on je podle nich za to zbavuje nepříjemného hmyzu, který je jinak všude kolem. Uctívání kamene přetrvává v tradici lidí z Din Wulingu už nejméně sto let.

Poslední informace o záhadné vesnici mluví o tom, že se chystá nový výzkum oblasti, který má za cíl přijít celé záhadě na kloub. Není rozhodně první, takže uvidíme, zda přinese nějaké výsledky. Místní ale trvají na tom, že za vše může jejich posvátný kámen.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu