válkaČeskoslovenskoobjevy

Čínská společnost nutí zaměstnance jíst živé ryby a pít kuřecí krev

Když jste zaměstnanec čínské společnosti Guizhou a zrovna se vám nedaří splnit stanovené cíle, tak máte zaděláno na pořádný malér. Tresty v této společnosti jsou totiž velmi rozmanité a povětšinou nechutné.

Tomáš Chalupa 26. srpna 2019

Bizarní a nechutné tresty natočil jeden ze zaměstnanců na video a to nyní koluje na internetu. Pracovníci tam dostávají do rukou živé galaxie (mudfish), což jsou malé, podlouhlé rybky žijící v bahnité vodě. Podle instrukcí je nemají polknout celé, ale naopak je pořádně rozkousat.

Zaměstnanci rovněž museli pít podivnou tekutinu, o které se psalo v popisu videa jako o kuřecí krvi. Mluvčí společnosti uvedl, že nešlo o trest, ale o dobrovolnou aktivitu. Jak moc jsou takové věci v Číně dobrovolné, je ale otázkou. Mluvčí navíc připustil, že zaměstnanci skutečně nesplnili požadovaný plán a tuto formu zvolili jako svou vlastní motivaci. Jak přesně člověka motivuje pojídání živých ryb, už neuvedl.

V Číně zdaleka nejde o první podobný příklad. V médiích se objevily v minulosti zprávy o zaměstnancích, kteří se za trest plazili po zemi nebo lezli po čtyřech a jedli žížaly a cvrčky. I tehdy se společnosti hájily tím, že šlo o dobrovolnou aktivitu. Státní úřady se poté nechaly slyšet, že celou věc prošetřují, nicméně se dá předpokládat, že podobné aktivity budou v Číně běžné i nadále. Podle lidí zevnitř systému se podobné tresty používají velmi často a uniklá videa jsou jen špičkou ledovce. Lidé na podobné praktiky přistupují, protože se bojí ztráty zaměstnání a také proto, že se domnívají, že za nesplněné pracovní plány mají být potrestáni. Tak dobrou chuť přejeme.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu