válkaČeskoslovenskoobjevy

Čínská rodina šest let squatovala v nemocnici. Na rozloučenou ji ještě vyplatili

Čínská rodina šest let squatovala v nemocnici. Na rozloučenou ji ještě vyplatili
Zdroj: Unsplash

Několik let protizákonně pobývali v nemocnici a nakonec ještě skončili o milion bohatší. Z Číny se do světových médií dostal další příběh, kterému se chce jen stěží věřit.

Simona Knotkova 8. ledna 2021

Další neuvěřitelný případ se značkou „vyrobeno v Číně“ se začal psát už v roce 2014. Muž s příjmením Tchien tehdy dorazil do jedné z nemocnic v Pekingu, kde si stěžoval na několikaměsíční nevolnost, zvracení a vrávoravou chůzi. Zdravotníci ho jako každého jiného pacienta přijali a podrobili několika vyšetřením. Celou dobu mu dělali společnost rodiče, kteří do nemocnice přišli s ním. Po pár dnech hospitalizace se lékaři rozhodli, že muže propustí domů. Zádrhel přišel v momentě, kdy se Tchien dozvěděl, že za svůj pobyt v nemocnici musí zaplatit.

Thumbnail # Kvůli koronaviru nevycházel mladý Číňan ven. V karanténě přibral 100 kilo
Mohlo by Vás zajímat:

Kvůli koronaviru nevycházel mladý Číňan ven. V karanténě přibral 100 kilo

Muž nemocniční personál obvinil z nevhodného zacházení a odmítl opustit nemocniční pokoj. Ve svém postoji byl natolik neoblomný, že se do nemocničního pokoje společně s rodiči doslova nastěhoval. Trojice si tam postupně přinesla své osobní věci a v pokoji si i vařila. Nemocnice se v průběhu let několikrát pokoušela squatery vystěhovat, ale marně. V roce 2019 dokonce souhlasila, že trojici odpustí veškeré náklady za pobyt, které v té době činily už kolem 1,26 milionů jüanů, tedy více než 4 miliony korun. Ani tato velkorysá nabídka ale rodinu nepřesvědčila, aby svůj dočasný domov opustila.

Zástupci nemocnice předložili soudu důkazy o tom, že Tchien nepotřebuje žádnou zdravotnickou péči a s rodiči jenom plýtvá nemocničními zdroji, které by mohly být využity pro skutečné pacienty. Muž na to odpověděl další žalobou a tvrzením, že nemocnice jeho zdravotní stav zanedbává.

Teprve na konci loňského roku se případ dočkal rozřešení. Soudce pro městský obvod Si-čcheng finálně rozhodl, že Tchien a jeho rodiče musí nemocnici opustit. Co je nejvíce zarážející – s prázdnou to nebylo. Za šestileté okupování nemocničních prostorů a zneužívání nemocničních prostředků si rodina ještě vysloužila 480 tisíc jüanů (přes 1,5 milionu korun). Nemocnice je na své náklady také odvezla sanitkou zpátky domů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu