zdroj: YouTube


Čínská Atlantida: starobylé město muselo ustoupit vodní elektrárně!

Na dně tyrkysově modrého jezera Tisíce ostrovů (Quiandao) už přes padesát let leží zatopené Lví město (čínsky Shi Cheng). Přes tisíc let staré město o rozloze asi 62 fotbalových stadionů kdysi bývalo politickým a hospodářským centrem čínské provincie Zhejiang.

user-avatar

Emil Franz

16. 09. 2014 | 07:05

Na dně tohoto nádherného jezera Qiandao se ukrývá neméně krásné město

V roce 1959 však čínská komunistická vlád naznala , že bude potřeba nové vodní elektrárny a celé údolí i s historickou metropolí proto nechala zatopit. Starobylé chrámy zdobené reliéfy a sochami leží nyní pod vodou v hloubce asi 40 metrů a obdivovat jejich krásu dnes může jen ten, kdo se odváží vypravit za nevšedním zážitkem do jezerních hlubin.

Z údolí zbylo jen tisíc malých ostrůvků, podle nichž se jezero nazývá

Místní turistická kancelář proto organizuje pro zvídavé potápěče vzrušující výpravy do zapomenutého města, jehož památky – chráněné před větrem, deštěm i sluncem – zůstaly i po půl století naprosto nedotčené, včetně dřevěných trámů a schodišť. Podívejte se, jaké to je, proplouvat bludištěm starobylých chrámů a dotýkat se jeho skvostných reliéfů a soch! Máte pocit, jako byste právě objevili ztracenou Atlantidu!

Úchvatné průčelí starobylého chrámu s hněvivými božstvy

Nevšední zážitek pro potápěče

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Emil Franz

16. 09. 2014 | 07:05

Zavří­t reklamu