Wang Š'  tvrdí, že její těhotenství trvalo 17 měsíců, lékaři to popírají.

Wang Š' tvrdí, že její těhotenství trvalo 17 měsíců, lékaři to popírají. | zdroj: odditycentral.com


Číňanka tvrdí, že byla těhotná 17 měsíců

TÉMATA: čína | lidé | těhotenství

user-avatar

Tomáš Chalupa

23. 08. 2016 | 08:15

V provincii Chu-nan žije žena jménem Wang Š', která tvrdí, že její těhotenství trvalo po dobu 17 měsíců. To by bylo nejdelší těhotenství v dějinách lidstva.

Wang Š' otěhotněla v únoru 2015. Po devíti měsících přišla do nemocnice s tím, že by měla začít rodit. Lékaři jí však řekli, že to ještě není možné, z důvody nevyvinuté placenty. Wang Š' a její manžel od té doby docházeli do nemocnice každý týden, aby měli jistotu, že vše probíhá v pořádku. 

Po čtrnácti měsících se Wang Š' znovu dožadovala porodu, ale lékaři opět odmítli, tentokrát s odůvodněním, že plod ještě není dostatečně vyvinutý. "Cítila jsem se velmi trapně, že mé těhotenství trvá tak dlouho. Za různé testy jsme zaplatili 10 000 jüanů a už nám opravdu docházela trpělivost," řekla médiím Wang Š'. Kvůli těhotenství také přibrala 28 kilogramů. Nakonec porodila zdravé dítě, podle svých slov po 517 dnech těhotenství. Ovšem její tvrzení vylučují lékaři. Wang Š' podle nich odmítla jít na ultrazvuk v době, kdy měla otěhotnět. Odmítala dlouho jakákoliv vyšetření, nechala si pouze vystavit průkaz, ve kterém stálo, že by měla rodit někdy v roce 2015. "Nemáme žádný důkaz, že by její těhotenství trvalo 17 měsíců. Pouze její slova," říká lékař z nemocnice ve městě Čchang-ša, kde Wang Š' rodila. 

Platný světový rekord v délce těhotenství tak zatím stále drží Američanka Beulah Hunterová, která v roce 1945 porodila po 375 dnech těhotenství. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

23. 08. 2016 | 08:15

Zavří­t reklamu