Číňance vyrostl na hlavě roh, vypadá to, že ho zatím nechce dát dolů

Číňance vyrostl na hlavě roh, vypadá to, že ho zatím nechce dát dolů | zdroj: mysteriousuniverse.com


Číňanka nešla se znaménkem k doktorovi, dnes má na hlavě roh

TÉMATA: čína | medicína

user-avatar

Tomáš Chalupa

4. 09. 2015 | 14:00

Všichni jí radili, aby se svým zvětšujícím se znaménkem zašla za doktorem. Ale Číňanka Lian Čudžen neposlechla a nevyhledala odborníka. Nyní, po devíti letech, má na hlavě výrůstek, za který by se nemusel stydět ani jednorožec.

Dnes se jí říká jednorožčí žena. Jak sama říká, nebylo to tak, že by rostoucí znaménko ignorovala. Pouze nešla za lékařem a místo toho se spolehla na tradiční čínskou medicínu. Jenže to nezabralo a ženě vyrostl roh. Ten se však, k úlevě její i rodiny, ulomil. Vypadalo to, že je po problému. Ovšem nový roh začal růst ještě s větší rychlostí. A byl také větší než ten původní. To už nebylo zbytí, muselo se k doktorovi. Ten diagnostikoval ženě kožní nádor ve tvaru rohu. Není zhoubný a dal by se odstranit menší operací. Jenže rodina prozatím odmítla údajně z důvodu vysokého věku ženy. Jenže z Čudžen se mezitím v její vesnici stala celebrita a zlé jazyky tvrdí, že hlavním motivem je, aby žena a její rodina zůstaly středem zájmu. Jestli je za vším chytrý marketingový tah, však nelze prokázat.

Podobné výrůstky ve tvaru rohů nejsou zase tak výjimečné, jak by se mohlo zdát. První zdokumentovaný případ lidského rohu pochází někdy z období kolem roku 1500. Do devatenáctého století se vyskytlo přes sto případů. Jeden obzvláště velký roh skončil v londýnském muzeu. Největší roh v dějinách měl jistý čínský farmář Wang, délka jeho rohu přesáhla třicet centimetrů. I jemu se, překvapivě, říkalo jednorožčí muž. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

4. 09. 2015 | 14:00

Zavří­t reklamu