válkaČeskoslovenskoobjevy

Číňané se s tím nemažou, zkopírovali celou vesnici

Číňané se s tím nemažou, zkopírovali celou vesnici
Zdroj: messagetoeagle.com

Že Čína nemá problém postavit například kopii části Paříže i s Eiffelovou věží, se už psalo. Čína ale také doslova naklonovala celou jednu vesnici.

chalkon 4. října 2016

Jde o malebnou horskou vesnici Hallstatt, nacházející se v Solné komoře v Rakousku. Leží bezprostředně u Halštatského jezera a patří ke Světovému dědictví UNESCO. Díky nálezům u solných dolů se podle ní označuje celé jedno historické období – doba halštatská.

Rakouský Hallstatt

Rakouský Hallstatt

Číňané investovali 940 milionů dolarů, aby postavili ve své zemi přesnou kopii celé této vesnice. O svých záměrech Hallstattské dopředu neinformovali. Reakce místních obyvatel byly různé – někteří byli rádi, jiné to pobouřilo. Zástupci obce však vesměs celou věc vítají. „Nebylo to tak kontroverzní. Jsme pouze překvapeni, že tak malá vesnička z Rakouska byla postavena v Číně. Ale teď jsme na to hrdí,“ říká starosta Hallstattu Alexandr Scheutz. Ten odletěl s malou delegací do Číny, aby si tam duplikát vesnice prohlédl na vlastní oči.

Přesto jsou někteří obyvatelé dále proti tomu, aby se jejich vesnice kopírovala. „Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Hallstatt je unikátní svou kulturou a tradicí. To nelze jen tak okopírovat. Viděl jsem fotografie a podle mého názoru je zde rozdíl. Podle mě je to nepřípustné,“ prohlašuje místní obyvatelka Karin Höllová.

Ať už se to Číňanům povedlo, či nikoliv, je jasné, že trend kopírování zajímavých míst Evropy zřejmě v Číně jen tak neskončí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu