válkaČeskoslovenskoobjevy

Číňané postavili 57poschoďový mrakodrap za rekordních 19 dní!

+ 4 fotky+ 5 fotek

Čínský tygr uhání nejen závratným tempem vpřed, ale i výš. Dokladem toho je čínská stavební firma Broad Sustainable Building, která dokázala v rekordní době 19 dní postavit mrakodrap o 57 patrech.

Ivanhoe 18. března 2015

Mrakodrap Sky City (Nebeské město), tyčící se uprostřed sedmimilionového čínského města Changsha, měl mít původně 97 pater, čímž by překonal dubajskou Burdž Chalífu a stal by se vůbec největším mrakodrapem na světě. To se nakonec nepodařilo. Po dokončení 20 pater se stavební práce na celý rok zastavily, protože čínské úřady chtěly celý projekt znovu přezkoumat. Nakonec rozhodly, že výška mrakodrapu musí být snížena na 57 podlaží kvůli nedalekému letišti.

Aby dohnala své zpoždění, nasadila stavební firma neobyčejně ostré tempo a rozestavěný mrakodrap dostavěla za necelé tři týdny, tedy přesněji za 19 dní, což dělalo tři patra denně! Dokázala to díky modulární výstavbě, kdy se prefabrikované díly vyrábějí ve výrobních závodech a hotové se osazují na připravený pozemek.

Takhle se v Číně stavělo Sky City

Takhle se v Číně stavělo Sky City

Ve Sky City vznikly nejen kancelářské prostory, ale i na 800 bytů s ubytovací kapacitou pro 4 tisíce lidí. Budova je celá propojena takzvanou nebeskou ulicí, což je v podstatě téměř 4 kilometry dlouhá rampa, která spojuje také deset metrů vysoká nádvoří. Ta lze využít k různým volnočasovým aktivitám v podobě basketbalových hřišť, tenisových kurtů, divadel či dokonce vertikálních farem.

Podle čínských developerů se při stavbě Sky City modulární výstavbou ušetřilo 15 tisíc kamionů s betonem, čímž se eliminoval i prach v ovzduší. Firma se také chlubí použitím maximálního těsnění a čtverých skleněných panelů, jimiž se sníží spotřeba energie a ušetří 12 000 tun emisí oxidu uhličitého.

Společnost Broad Sustainable Building není v rychlostavařině žádným nováčkem. Už před třemi lety postavila za 15 dní 30patrový hotel.

Další články

Zavří­t reklamu