S málem v kapse spolu urazili 600 kilometrů.

S málem v kapse spolu urazili 600 kilometrů. | zdroj: mashable.com


Číňan vzal osmiletého syna na cestu kolem Číny prakticky bez peněz. Kluk si to užíval

TÉMATA: čína | děti | cestování

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 07. 2016 | 14:30

Výlet spojený se školou života chtěl dát svému osmiletému synovi jeho otec Pu Wei. Na týden cestování po celé zemi měli rozpočet jen 100 juanů, což jsou v přepočtu na korunu ani ne čtyři stovky. Za tu cenu se museli najíst, cestovat a sehnat si ubytování.

Jak řekl médim, jeho syn Dou Ge se vůbec nebál, na výlet se velmi těšil a po celou dobu mu byl oporou. "Dou Ge je přirozeně zvědavý a celou dobu byl velmi nadšený z objevování nových věcí," řekl jeho otec. Dvojice dokázala za týden urazit celkovou vzdálenost 600 kilometrů. Aby získali nějaké přístřeší, museli oba často pracovat. Mnoho lidí jim zdarma nabízelo jídlo a pití, někteří je také svezli zadarmo autem. Všechno si jeho syn mimořádně užíval a ani na vteřinu nestrádal nebo se nenudil. 

Pu Wei je velký nadšenec outdoorového cestování. Je také první obyvatel města Ša-an-si, který zdolal Mount Everest. Všechny fotografie a dojmy z cesty sdílela dvojice na sociálních sítích, a získala si tak velkou popularitu. Možná, že to je opravdu skvělý způsob, jak připravit mladého člověka na život a zároveň mu ukázat, že i bez peněz se dá poznat kus světa.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 07. 2016 | 14:30

Zavří­t reklamu