válkaČeskoslovenskoobjevy

Číňan vzal osmiletého syna na cestu kolem Číny prakticky bez peněz. Kluk si to užíval

Číňan vzal osmiletého syna na cestu kolem Číny prakticky bez peněz. Kluk si to užíval
Zdroj: mashable.com
+ 8 fotek+ 9 fotek

Výlet spojený se školou života chtěl dát svému osmiletému synovi jeho otec Pu Wei. Na týden cestování po celé zemi měli rozpočet jen 100 juanů, což jsou v přepočtu na korunu ani ne čtyři stovky. Za tu cenu se museli najíst, cestovat a sehnat si ubytování.

Tomáš Chalupa 22. července 2016

Jak řekl médim, jeho syn Dou Ge se vůbec nebál, na výlet se velmi těšil a po celou dobu mu byl oporou. „Dou Ge je přirozeně zvědavý a celou dobu byl velmi nadšený z objevování nových věcí,“ řekl jeho otec. Dvojice dokázala za týden urazit celkovou vzdálenost 600 kilometrů. Aby získali nějaké přístřeší, museli oba často pracovat. Mnoho lidí jim zdarma nabízelo jídlo a pití, někteří je také svezli zadarmo autem. Všechno si jeho syn mimořádně užíval a ani na vteřinu nestrádal nebo se nenudil.

Pu Wei je velký nadšenec outdoorového cestování. Je také první obyvatel města Ša-an-si, který zdolal Mount Everest. Všechny fotografie a dojmy z cesty sdílela dvojice na sociálních sítích, a získala si tak velkou popularitu. Možná, že to je opravdu skvělý způsob, jak připravit mladého člověka na život a zároveň mu ukázat, že i bez peněz se dá poznat kus světa.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu