válkaČeskoslovenskoobjevy

7 hotelů, kde strachy nezamhouříte oči!

7 hotelů, kde strachy nezamhouříte oči!

Prázdniny jsou za dveřmi a většina z nás plánuje různé cesty, výlety a dovolené. Pokud vás běžné hotely nelákají a jste navíc příznivci tajemných historek, nabízíme vám sedm tipů na tak trochu jiné ubytování. Ovšem jen na vlastní nebezpečí…

Crazy Eyes 2. července 2015

1) Hotel Del Corado, San Diego, USA

Hotel Del Coronado vám na první pohled vyrazí dech, je totiž opravdu velkolepý. Navíc leží v jednom z nejkrásnějších plážových středisek Ameriky a hostům nabízí nefalšovaný luxus. Prostě ideální dovolená. Jenže… V roce 1892 se v pokoji číslo 3312 ubytovala krásná Kate Morganová. Přijela si sem zřejmě léčit zlomené srdce po rozchodu s manželem. Po pár dnech ale zjistila, že je těhotná, obstarala si zbraň a na pláži přímo před hotelem se zastřelila. V jejím apartmá byla navíc nalezena lahvička chininu, kterým se pokusila vyvolat potrat. Od té doby personál hotelu pravidelně hlásí podivné události v pokoji 3312.

Přesto vás hotel zaujal? Začněte šetřit. Jedna noc pro dva tu totiž stojí od 400 do 2200 dolarů.

2) Hotel The Stanley, Colorado, USA

I další hotel můžete navštívit, pokud se vydáte za oceán. The Stanley navíc není ledajakou lokalitou, právě tady se totiž ubytoval Stephen King a našel zde inspiraci pro napsání hororové novely Osvícení. Tvrdil, že když krátce opustil pokoj, jeho zavazadlo se záhadně samo vybalilo…

A rozhodně to nebyl ojedinělý případ, The Stanley je od svého otevření v roce 1909 považován za jeden z nejstrašidelnějších hotelů vůbec. Straší tu prý celá škála duchů včetně stavitele a majitele hotelu F. O. Stanleyho. Hosté zde slyšeli děti hrající si uprostřed noci a pravidelně je tu prý vídána žena, která kdysi umrzla ve sklepě hotelu.

Cena je o něco příznivější, za noc tu ve dvou necháte okolo 250-300 dolarů.

3) The Langham London, Londýn, Velká Británie

Strašidelné hotely se vyskytují i na starém kontinentě. V jednom z nich, otevřeném v roce 1865, se můžete ubytovat při cestě do Londýna. Ale pozor. Jeho chodbami se prý toulá šest až sedm duchů. Nejznámější příběh patří přízraku zdejšího doktora. Ten prý spáchal sebevraždu poté, co během líbánků zavraždil svou ženu právě v tomto hotelu. Největší výskyt nadpřirozených událostí je hlášen v pokoji 333, takže pokud chcete zažít něco opravdu tajemného, můžete si, na vlastní nebezpečí, rezervovat právě ten.

Ani tento pětihvězdičkový hotel ale nepatří k nejlevnějším. Kromě duchů totiž nabízí svým hostům bazén, lázně a mnoha oceněními ověnčenou restauraci. Noc vás tu bude stát něco přes 700 liber.

4) Villa Saint Antoine, Clisson, Francie

Kdo se rozhodne ubytovat právě v tomto hotelu, musí mít pro strach uděláno, i kdyby neznal jeho děsuplnou historii. Jde totiž původně o středověký hrad z 12. století, a ty vždycky nahánějí trochu hrůzu samy o sobě. Tento se navíc proslavil především tím, že v něm přebýval masový vrah Gilles de Rais. Jednalo se o opravdovou zrůdu – měl na svědomí zhruba sto dětských obětí, kromě toho ale také přímo na hradě svolával démony. Gilles de Rais byl oběšen v roce 1440 a jeho příběh se stal inspirací pro známý francouzský lidový příběh Modrovous.

I přes jeho děsivou historii nemá Villa Saint Antoine nouzi o zákazníky a v hotelu samozřejmě najdete veškeré moderní vybavení, včetně bazénu a lázní. K dispozici máte na výběr z celkem 43 pokojů. Ceny jsou tu poměrně příznivé, ubytujete se tu už zhruba za 100 euro.

5) Schooner Hotel, Alnmouth, Anglie

Na rozdíl od předchozích je tento hotýlek poměrně nenápadný, řadovou budovu byste možná minuli bez povšimnutí. A to by byla škoda! I ona má za sebou totiž pěkně tajemnou historii. Dům na východním pobřeží Anglie pochází ze 17. století a vždy se tu scházeli námořníci z celého světa, ale také zloději a jiná spodina. Traduje se, že v prostorách hotelu bylo spácháno mnoho sebevražd i vražd, včetně pálení novorozenců. Dodnes se tu prý pohybuje přes šedesát různých duchů a přízraků, díky čemuž byl Schooner Hotel několikrát vyhlášen Nejstrašidelnějším hotelem Velké Británie.

Jen během posledních pár let zde bylo nahlášeno přes tři tisíce zjevení. Pro opravdové fajnšmekry pak doporučujeme pokoj číslo 28, kde byla vyvražděna celá rodina, nebo pokoj číslo 17, kolem kterého se pohybuje přízrak malého chlapce na tříkolce a v noci ťuká na dveře.

Dvoulůžkový pokoj zde stojí na noc okolo 100 liber.

6) Hotel Dr Holms, Geilo, Norsko

Milovníci luxusu si Dr Holms zamilují na první pohled. Krásný hotel v zajímavé lokalitě svým hostům nabízí lázně, několik skvělých restaurací, bowling nebo třeba možnost zúčastnit se kurzů vaření. A taky samozřejmě trochu duchařiny…

V roce 1926 tu mladá žena našla během líbánků svého manžela v posteli s jinou. Tři dny byla novomanželka pohřešována, našli ji ale bohužel příliš pozdě – oběšenou na půdě hotelu. Její duch nyní údajně přebývá v pokoji číslo 320.

Pokud byste se přece jen rozhodli místní atmosféru vyzkoušet, nachystejte si na jednu noc asi 1500 norských korun, na naše tedy třikrát tolik.

7) Skirrid Mountain Inn, Llanvihangel Crucorney, Velká Británie

Asi nejduchařštější zážitek ze všech ale nabízí hostinec Skirrid Mountain Inn ve Walesu. Tady prý straší duchové všech odsouzených, kteří byli popraveni oběšením na trámu hostince od roku 1110. A že jich bylo! Přespat tu je ale zážitek jen pro otrlé – řada hostů údajně v noci cítila, jak se jim kolem krku utahuje smyčka provazu, po níž jim ještě celé dny zůstaly na hrdle viditelné stopy. Tak co, troufnete si? Pak si nachystejte zhruba 90 liber za jednu pěkně děsivou noc.

Další články

Zavří­t reklamu