válkaČeskoslovenskoobjevy

Chobotnice fotografka: podívejte se, jak fotí návštěvníky v podmořském akváriu!

Před časem jsme vám ukázali, jak se chobotnice dokázala vysvobodit z uzavřené dózy tím, že si zevnitř odšroubovala víko. Tím však schopnosti tohoto inteligentního tvora zdaleka nekončí. Jak se nedávno přesvědčili školáci z jedné novozélandské školy, chobotnice umí i docela dobře fotit.

Markéta Oderská 19. dubna 2015

Historicky první fotografkou mezi chobotnicemi je Rambo z Tarltonova podmořského akvária SEA LIFE Aquarium v Aucklandu. Návštěvníky, kteří se na ni přijdou podívat, fotí přes sklo akvária. Používá k tomu vodotěsný kompakt Cyber-shot TX30. Ten jí propůjčila společnost Sony, která chobotnici zaškolila do obsluhy fotoaparátu. Aby jí proces focení usnadnili, uchytili zaměstnanci firmy přístroj do průsvitného pouzdra opatřeného červeným tlačítkem. Chytrá chobotnice pochopila, že jej stačí jen náležitě stisknout, kdykoli se na místě zabíraném kamerou vytvoří hlouček návštěvníků.

„Když jsme s ní trénovali focení, stačily jí jen tři pokusy, aby celý proces pochopila,“ pochválil svoji svěřenkyni trenér Mark Vette. „Takhle rychle a jednoduše nenaučíte nic ani psa a většinou ani dítě ne,“ dodal.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu