válkaČeskoslovenskoobjevy

Chlapeček trpí vzácnou diagnózou. Jediné jídlo, které pozře, jsou broskve

Chlapeček trpí vzácnou diagnózou. Jediné jídlo, které pozře, jsou broskve
Zdroj: odditycentral.com

Micah Gabriel Masson Lopez je tříletý chlapec z kanadského Montrealu. Už od raného věku trpí vzácnou potravinovou alergií, která mu nedovoluje jíst nic jiného kromě broskví.

Simona Knotkova 12. října 2018

Syndrom enterokolitidy navozené potravinovými proteiny (FPIES) – tak zní celý název choroby, která byla malému Kanaďanovi diagnostikována v šesti měsících. Způsobuje, že Micah je alergický na většinu potravin. Jediná věc, která mu nedělá špatně, jak jeho rodina zatím zjistila, jsou broskve. Ty ovšem musí být čerstvé, nijak neupravované a z organické farmy, jinak hrozí výskyt další alergické reakce.

Kromě FPIES chlapec trpí také DiGeorgovým syndromem, který se projevuje narušeným vývojem štítné žlázy nebo vrozenou srdeční vadou. Rodiče měsíčně utratí velkou částku peněz nejenom na množství potřebných léků, ale také na nákup broskví, které je mimo sezónu velmi obtížné sehnat. Prostřednictvím crowdfundingové stránky na GoFundMe proto prosí veřejnost o pomoc.

„Je to úžasný malý chlapec s láskyplnou osobností, který má rád všechno a všechny. Start do života bohužel nemá jednoduchý,“ vypráví matka Caroline Mason na GoFundMe. „První pevné jídlo, které jsme mu zkoušeli dát, byl banán. O čtyři hodiny později zvracel šestkrát po sobě a celý modrý pak omdlel. To bylo poprvé, co jsem ho viděli během šoku způsobeného reakcí. Nevěděli jsme, co máme dělat. Zavolali jsem záchranáře, ale ti ani netušili, co to FPIES je. Celou noc jsme potom našeho chlapečka drželi a plakali společně s ním.“

Kromě broskví rodiče experimentují také s králičím vývarem. Chlapec v sobě však udrží jenom polovinu čajové lžičky denně. Toleranci má také na speciální výživu, kterou mu ale pojišťovna hradila pouze do letošního října.

Masonovým nezbývá než doufat, že Micah jako většina dětí trpících stejným syndromem z alergie kolem čtvrtého roku života nakonec vyroste. Zatímco jiné děti nesnesou dvě až tři jídla, Micahovi spouští alergickou reakci celkem dvacet sedm potravin. Budoucnost chlapce je proto nejistá.

Další články

Zavří­t reklamu