Děti z některých částí světa musí stále podnikat nebezpečné a dlouhé cesty, aby se dostaly do školy.

Děti z některých částí světa musí stále podnikat nebezpečné a dlouhé cesty, aby se dostaly do školy. | zdroj: boredpanda.com


Chlapec musel v mrazu pěšky do školy. Lidé z celého světa mu za to poslali přes 300 tisíc korun

TÉMATA: čína | děti | extrémy

user-avatar

Simona Knotková

16. 01. 2018 | 09:00

Sociální sítě obletěla fotografie osmiletého čínského chlapce, který přišel na zkoušku do školy celý zasněžený a zmrzlý. Jeho příběh se stal virálem a dojal lidi po celém světě.

Některé děti dělají všechno pro to, aby nemusely do školy. Osmiletý chlapec z Číny se ke vzdělávání staví přesně opačně a do školy chodí i za těch nejhorších podmínek. Třeba když klesne stupnice teploměru na mínus devět stupňů. A nezastaví ho ani skutečnost, že musí pěšky ujít 4,8 kilometrů.

Počínáním malého školáka byl fascinovaný Fu Cheng, ředitel základní školy Čuan-šan-pao na předměstí Sin-ťie v provincii Jün-nan. Chlapec dorazil na jednu ze závěrečných zkoušek s rampouchy ve vlasech a obočí a s červenými líci. Učitel ho vyfotil a snímky dal na internet, aby i širou veřejnost seznámil s tímto neobyčejným dítětem. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat.

Internet ho překřtil na "ledového chlapce" a lidé z celého světa škole zaslali přes 300 tisíc korun, 20 topných těles a kolem 144 kousků teplého oblečení. Doufejme, že malý Číňan bude teď moci chodit do školy za lepších podmínek.

user-avatar

Simona Knotková

16. 01. 2018 | 09:00

Zavří­t reklamu