válkaČeskoslovenskoobjevy

Chlapci si fotili maják a náhodou zachytili přízrak mladé ženy!

Chlapci si fotili maják a náhodou zachytili přízrak mladé ženy!
Zdroj: wikicommons

Hrady, zámky, staré vybydlené domy a také majáky - to jsou snad ty nejstrašidelnější místa, na kterých by se odvážil přenocovat jen málokdo. A právě o jednom z té poslední kategorie dnes bude řeč. Maják St. Augustine na Floridě totiž prý podle mnohých patří k nejděsivějším místům v celé Americe.

Crazy Eyes 27. ledna 2016

Tři sta stop vysoký maják je populární nejen pro úchvatné fotografie, které z něj lze pořídit, ale především díky něčemu mnohem temnějšímu. Jde o přízrak neznámé ženy, který se zde má pravidelně zjevovat…
Ženu stojící v dlouhých bílých šatech na majáku St. Augustine poprvé vyfotografovali na mobil dva kamarádi úplnou náhodou. Jeden fotil druhého s majákem v pozadí, když se ale pak na fotku podívali detailněji, nevěřili svým očím. Na snímku byla totiž zcela zřetelně vidět cizí žena, ačkoliv byli oba ochotni odpřísáhnout, že v tu dobu zel maják prázdnotou…

O koho tedy jde? Těžko říct, je ale fakt, že maják má za sebou opravdu pestrou historii a o život na něm přišlo několik lidí. Poté, co v 18. století lehl popelem, byl v červenci roku 1873 opět vybudován. Dozorce dovolil několika dětem z okolí, aby si na stavbě hrály a vozily se v přepravním vozíku. Pět chlapců a dívek nasedlo do vozíku, co se ale ze začátku zdálo jako nevinná zábava, skončilo tragédií. Jak se totiž vozík jednou rozjel, už nešel zastavit a i s pětičlennou posádkou sjel do moře. Tři mladé dívky neštěstí nepřežily. Je to tedy jedna z nich, kdo se na majáku zjevuje?

Záhadná fotografie ale není tou jedinou podivností, která se St. Augustine souvisí. Děje se tu prý celá řada paranormálních jevů. Návštěvníci majáku často hovoří o hlasech, které se z něj linou, ačkoliv nikdo jiný v okolí není. Několik z nich prý zřetelně slyšelo ženský šepot, který naléhal: „Pomoz mi! Pomoz mi!“ Jiní hovoří o stínech, zjeveních ženy a muže, kteří prý stávají na schodech a vypadají, že maják hlídají. Na molu v horní části věže se prý zase často ukazují přízraky dokonce hned dvou mladých dívek… Jsou to snad duše těch, kteří zesnuli nešťastnou nehodou v roce 1873? Nebo se jedná o zcela jiné přízraky? Těžko říct, je ale jisté, že St. Augustine rozhodně není jen tak obyčejným místem.

Další články

Zavří­t reklamu