Záznam pořízený z helikoptéry ukazuje záhadný objekt letící na obloze, už dva roky se řeší, co to je | zdroj: youtube.com


Chilské námořnictvo zveřejnilo videozáznam, na kterém je UFO

TÉMATA: ufo | chile

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 01. 2017 | 12:00

Už dva roky se chilské úřady zaobírají záznamem pořízeným válečným námořnictvem. Je na něm UFO, záznam pořídili dva námořní důstojníci z helikoptéry.

Chile má svou vlastní agenturu, zvanou CEFAA, která má na starosti vyšetřování případů UFO. Ta má záznam k dispozici už dva roky a stále nebyla schopna určit, co na snímku vlastně je. Zato je schopna určit naprosto jistě, co na snímku není, jak řekl šéf organizace Ricardo Bermúdez. A seznam toho, co na snímku určitě není, je pořádně dlouhý a obsahuje prakticky všechna možná běžná vysvětlení jako mraky, balony, a podobně. 

Snímek pořídila 11. října 2014 posádka námořní helikoptéry Airbus Cougar AS-532. Cílem mise bylo mimo jiné i otestovat infračervenou kameru FLIR. Před druhou hodinou odpolední spatřila posádka nad mořem letící objekt ve stejné výšce jako helikoptéra a ve vzdálenosti přibližně 65 kilometrů. Objekt se podařilo nasnímat právě infračervenou kamerou, kterou na letící stroj zaměřil palubní technik. 

Pilot informoval hned dvě řídící věže, že má vizuální kontakt s neznámým objektem. Ani jedna stanice nepotvrdila radarový kontakt. V oblasti nebylo hlášeno žádné jiné letadlo, ať už civiliní nebo vojenské. Pilot se rovněž snažil navázat radiový kontakt s letícím objektem, ale bez úspěchu.

Technik zabíral objekt celkem devět minut. Vznikl z toho černobílý záznam, kdy odstíny černé a šedé znamenají teplotu. Objekt nakonec zmizel za mraky a posádka vrtulníku s ním ztratila kontakt. Námořnictvo předalo záznam CEFAA, která si s ním dodnes neví rady. Na záznamu je jasně vidět, že z objektu vyšlehl velmi teplý proud, zřejmě nějaká chemická látka nebo tekutina, která objekt následně posunula dopředu. CEFAA shromáždila nejlepší mozky země, aby se touto záhadou zaobíraly. Přední vědci v oboru astrofyziky, meteorologie nebo digitální fotografie dumají už dva roky bez úspěchu. 

Samozřejmě jedno z vysvětlení se nabízí. Záznam vypadal jako běžné středně velké dopravní letadlo mířící na přístání, které vypouští část paliva. Ovšem tato teorie je vyloučena, protože letadlo nebylo na radaru a neudržovalo žádný radiový kontakt. Letadlo to být prostě nemohlo i z toho důvodu, že k vypuštění jakékoliv tekuté látky z letadla je potřeba mít povolení od leteckých úřadů.

Je naopak potvrzeno, že jde o trojrozměrný objekt, který kontroluje svou dráhu letu. Není to mrak ani přírodní anomálie. Co však na záběrech je, neví doposud nikdo. Je to největší záhada, kterou se CEFAA zabývá, a je to jeden z nejzáhadnějších záznamů UFO za poslední roky.   

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 01. 2017 | 12:00

Zavří­t reklamu