Vědec chce vypouštět do ovzduší sůl.

Vědec chce vypouštět do ovzduší sůl. | zdroj: mysteriousuniverse.org


Chemtrails opět na scéně, vědec by rád sypal z oblohy kuchyňskou sůl

TÉMATA: globální oteplování | chemtrails | experimenty | věda | výzkum | klimatické změny

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 04. 2018 | 12:00

Na konferenci v Texasu věnované globálnímu oteplování a možnostem, jak s tímto jevem bojovat, vystoupil s příspěvkem i Robert Nelson, který navrhl, aby se z letadel sypala do ovzduší sůl. Není to žádný vtip, tahle metoda by mohla pomoci snížit globální teploty.

Nápad to není vůbec tak šílený, jak by se mohlo zdát. Vědci už o podobných možnostech uvažovali dříve. Například chtěli takto rozptýlit do ovzduší oxid siřičitý, jenže ten poškozuje ozonovou vrstvu a způsobil by kyselé deště. Oxid hlinitý by sice fungoval perfektně, ale zase je velmi škodlivý pro lidské plíce. Právě proto navrhuje Nelson chlorid sodný, což je v podstatě běžná kuchyňská sůl.

Jako příklad může sloužit i měsíc Ceres. Na něm astronomové objevili cosi jako zdroje světla. Ukázalo se, že jsou to ve skutečnosti vrstvy vysoce reflexní soli, které odrážejí sluneční paprsky, a tím se jeví Ceres, jako,by světélkoval.

Stejně by to mohlo fungovat i na Zemi. Krystalky soli v atmosféře by dokázaly velmi dobře odrážet sluneční paprsky a díky tomu by docházelo k postupnému ochlazování atmosféry, což by působilo proti trendu globálního oteplování. Věc má ale háček. Když naposledy lidé vypouštěli do atmosféry nějaký chlorid, solidně si tím zničili ozonovou vrstvu. Navíc sůl je přitahována vodou a ve stratosféře je stále přítomné malé množství vody. Co by se stalo? Začalo by pršet, což je v podstatě to, co lidé vyčítají chemtrails. Změny počasí a zásahy do klimatu.

Nelson říká, že řešením v takovém případě je, aby sůl byla sypána až ve vysokých vrstvách, mezi troposférou a stratosférou. Tam by k nežádoucím efektům nemělo docházet. Sůl je jinak perfektní, její krystalky mají správný tvar, odrážejí světlo mnohem efektivněji než zmiňovaný oxid hlinitý nebo oxid siřičitý. Otázkou je, jak by se celá věc prováděla technicky. Potřebné množství soli by nejspíš bylo enormní, bylo by potřeba podniknout velké množství letů a výsledek se zkrátka nedá úplně zaručit. Vše může napáchat víc škody než užitku, takže se zdá, že tento nápad své realizace naštěstí nedojde.

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 04. 2018 | 12:00

Zavří­t reklamu