válkaČeskoslovenskoobjevy

Když prchají milionáři z Dubaje, zůstanou po nich na ulici opuštěná auta. Není problém nasednout a odjet

Když prchají milionáři z Dubaje, zůstanou po nich na ulici opuštěná auta. Není problém nasednout a odjet

Je to skoro neuvěřitelné. Zatímco běžný smrtelník šetří polovinu života na to, aby si mohl koupit nové auto, v Dubaji jsou luxusní auta ponechaná svému osudu a nikdo je nechce. Sedá na ně písek a chodí si je fotografovat novináři. A dokonce v nich i jezdí.

Tomáš Chalupa 26. září 2014
Mercedes v Dubaji

Mercedes v Dubaji

V Dubai se koncentrují boháči, kteří se rádi vozí v nejluxusnějších vozech světa. Jenže i na tyto milionáře může padnout slabá chvilka. Nesplacený úvěr, nějaké to krácení daní, podvody nebo prostě jen obyčejný bankrot znamená, že majitelé nádherných vozů raději prchnou ze země. Zákony jsou zde totiž v oblasti financí poměrně tvrdé a i malý nesplacený dluh znamená zločin. A tihle uprchlíci pak za sebou nechávají opuštěné vozy takových značek, jako je Ferrari, BMW, Mercedes, Porsche nebo Jaguar. Klíče často zůstávají v zapalování, jako by lákaly kolemjdoucí – odjeď se mnou.

Audi v Dubaji

Audi v Dubaji

Policie může opuštěný vůz zabavit nejdříve po deseti měsících. Většinou to však trvá i déle. Vozidla pak jdou do dražby za podstatně nižší cenu, než byla ta pořizovací. Jenže kdo by kupoval pískem zanesené BMW?

BMW v Dubaji

BMW v Dubaji

Známý je například případ unikátního Ferrari Enzo, které jeho britský majitel nechal chátrat téměř dva roky. Za tu dobu raritní vozidlo, jehož bylo vyrobeno jen 400 kusů a cena jednoho se pohybuje kolem 30 milionů korun, zasypal pouštní písek, který poškodil motor i interiér. Britský majitel přitom dávno ze země uprchl kvůli nezaplaceným pokutám. Když policie dala vozidlo po dvou letech do dražby, vyvolávací cena byla sotva poloviční. Kupec se přesto nenašel.

Ferrari Enzo opuštěné...také v Dubaji

Ferrari Enzo opuštěné…také v Dubaji

Několik novinářů už také v rámci reportáže neváhalo usednout do opuštěných aut a prohánět se s nimi ulicemi Dubaje. Jak sami konstatovali, není v tom žádný problém, stačí si vybrat auto a jet.

Porsche zaparkované už měsíce někde v Dubaji

Porsche zaparkované už měsíce někde v Dubaji

Další články

Zavří­t reklamu