válkaČeskoslovenskoobjevy

Chcete vypadat takhle dobře v sedmdesáti? Nejezte cukr!

Chcete vypadat takhle dobře v sedmdesáti? Nejezte cukr!
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Carolyn Hartz je novou senzací internetu. Ačkoliv má za sebou už sedm křížků, nehádali byste jí ani padesát let. Za všechno prý může strava bez cukru.

Simona Knotkova 31. srpna 2017

Carolyn Hartz se cukru definitivně vzdala před třiceti lety. Lékaři totiž zjistili, že má Australanka náběh na cukrovku. Aby žena propuknutí vážné nemoci předešla, raději se úplně vzdala milované složky své stravy.

„Na cukru jsem byla závislá, proto bylo zprvu velmi těžké se ho vzdát. Když jsem to ale dokázala já, dokáže to každý,“ tvrdí žena v rozhovoru pro Daily Mail Australia.

Právě absence cukru v jídelníčku je podle ní hlavním důvodem, proč se v sedmdesáti pyšní neuvěřitelně mladistvým vzhledem. „Spousta žen po padesátce si myslí, že není možné udržet si postavu. Dokonce i čtyřicátnice s dětmi jsou názoru, že už nikdy nemohou získat tělo, které měly před těhotenstvím. Samozřejmě že se náš metabolismus s věkem zpomaluje, ale právě proto bychom s přibývajícími lety měli dělat zdravější volby a o něco více se snažit. Věřím, že je velmi důležité vybírat si, co jíme a jaké množství.“

Kromě stravy Hartz dbá také na pravidelný pohyb. V 65 letech se začala věnovat józe a meditaci a snaží se dodržovat osmihodinový spánkový režim. Aby svůj život podnikatelky vybalancovala, pracuje jenom čtyři dny týdně a zbytek věnuje svým koníčkům, přátelům a rodině. Ví, že vedle fyzického zdraví je třeba starat se i o svou duši.

Jak to už ale u podobných zázračných případů bývá, vedle jejích obdivovatelů se ozývá i spousta kritických hlasů, podle kterých je sedmdesátiletá mladice hlavně dílem plastických operací. Inu, udělejte si názor sami.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu