válkaČeskoslovenskoobjevy

Chcete strávit noc v Drákulově hradu? Pobyt i s rakvemi místo postelí můžete vyhrát v soutěži

Chcete strávit noc v Drákulově hradu? Pobyt i s rakvemi místo postelí můžete vyhrát v soutěži
Zdroj: dailymail.com
+ 5 fotek+ 6 fotek

Hrad Bran na hranici rumunské Transylvánie a Valašska se stal inspirací pro Drákulův hrad v románu Brama Stokera. Dva šťastní výherci zde nyní můžou strávit halloweenskou noc.

Simona Knotkova 21. října 2016

Soutěž pořádá služba Airbnb, která zprostředkovává pronájem ubytování. Stačí se přihlásit a odpovědět na otázku, co byste řekli Drákulovi, kdybyste se s ním setkali. Dva vybraní výherci budou moci strávit v hradě halloweenskou noc z 31. října na 1. listopad. Stane se tak poprvé od roku 1948, co v gotickém hradu někdo přespí.

U bran sídla je uvítá Dacre Stoker, praprasynovec Brama Stokera, stylizovaný do postavy Jonathana Harkera z příběhu. Dvojice bude následně provedena po hradě a na konci výpravy je čeká večeře při svíčkách. Kromě červeného vína se bude stejně jako v knížce podávat kuřecí paprikáš. Následně výherci odejdou do pokoje, kde jim budou k dispozici sametem potažené rakve. Slabší povahy budou ale moci využít připojené postele.

Hostům je zapovězeno u sebe během pobytu mít česnek či náboženské symboly. Stránka na Airbnb také připomíná, že hrabě není fanoušek zrcadlových selfies.

Vlad III. Dracula, reálný předobraz literárnímu hrdinovi, ve hradě skutečně krátkou dobu pobýval. Jeho domovem byl ale hrad Poenari, z něhož se dochovaly jenom trosky. Bran dnes slouží jako turistická atrakce s více jak 630 tisíc návštěvníky ročně. Kromě různých společenských akcí se zde konají také svatby.

Další články

Zavří­t reklamu