válkaČeskoslovenskoobjevy

Chcete do tropického ráje? Zajeďte si do Braniborska, najdete ho v bývalém sovětském hangáru

+ 19 fotek+ 20 fotek

Ať je léto nebo zima, pod obří kupolí největší indoorové pláže na světě je stále krásně. Tropický ráj uprostřed Braniborska je tak obrovský, že pod jeho kupolí může létat i horkovzdušný balón a tropickou flóru představuje na 50 000 palem a dalších stromů.

Tomáš Chalupa 20. května 2015

Letovisko Tropical Islands je umělým tropickým letoviskem ležícím v německém Braniborsku, asi 60 kilometrů od Berlína. Jde o světově největší vnitřní bazén, který pojme až 7 000 návštěvníkům denně. Stojí na místě, kde byla dříve sovětská letecká základna s hangárem pro obří dopravní letadla a vzducholodě. Měl na délku 360, na výšku 107 a na šířku 210 metrů. Je tak velký, že by se do něj pohodlně skryla celá Socha Svobody. Místo ní tam však umístili tropický ráj.

Malajská společnost se rozhodla, že hangár, ležící od devadesátých let ladem, přestaví na luxusní tropický resort se vším všudy. Vodopády, laguny, tropické chýše, bary, … Je zbytečné to vyjmenovávat, fotografie mluví za vše. Ovšem slovo „luxusní“ znamená, že jde o opravdu drahou záležitost. Možná až tak moc, že si mnoho lidí stěžuje, že ceny čehokoliv jsou opravdu přemrštěné. A to není jediný problém. „Na tohle místo jezdí lidé, kteří by rádi letěli do Karibiku, ale nemohou si to dovolit. A je to vidět. Je tu hromada mallorské mládeže – hluční, odporní, věčně opilí, vykračují si, jako by jim to celé patřilo,“ napsal jeden z kritiků pod video. „Asi je to super pro rodiny s malými dětmi, ale my (je nám dvacet) jsme fakt nebyli nijak ohromení,“ píše další. „Platí se i za jakoukoliv atrakci, průměrná klouzačka se platí extra, to fakt není zábava,“ dodává třetí.

Ať je to, jak chce, Tropical Island Resort je nepochybně místo, které jistě stojí za vidění. Dívání je totiž určitě zdarma.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu