válkaČeskoslovenskoobjevy

Chcete bydlet v Michelangelově toskánské vile? Připravte si osm mega

Chcete bydlet v Michelangelově toskánské vile? Připravte si osm mega
Zdroj: hyperallergic.com
+ 13 fotek+ 14 fotek

V Toskánsku nebydlí jen čeští politici a lobbisté, ale rád zde pobýval také Michelangelo Buonarroti, slavný italský sochař, malíř a architekt. Jeho nádherná prostorná vila je navíc na prodej. Ovšem už déle než rok. Zatím si ji nikdo nekoupil.

Tomáš Chalupa 24. února 2016

Pokud máte slabost pro Toskánsko, sháníte vilu se slavnou minulostí a máte zbytečných zhruba 8 milionů dolarů, máte možnost si koupit vilu La Torre de Michelangelo. Slavný sochař zde žil a tvořil mnoho let a dům je to skutečně skvostný. I s okolním pozemkem má celé sídlo rozlohu skoro 4 kilometry.

Dům má dvě poschodí, osm ložnic, sedm koupelen, několik krbů a velkou půdu. Na prodej je od roku 2014 a zatím po ní žádný milionář neskočil, což je zajímavé, protože okolní lokalita je velmi vyhledáváná boháči z celého světa.

Michelangelo si vilu koupil v roce 1549, když už vymaloval na zakázku papeže strop Sixtinské kaple. Pro Michelangela nemovitost zajistil jeho synovec, kterého umělec požádal, aby mu našel vhodné bydlení poblíž Florencie. Rodina Buonarrotiho zde žila až do roku 1867, kdy dům prodala. Vystřídalo se v něm několik dalších majiteů, naposledy dům patřil rodině Busoni. Ta dala nemovitost před dvěma lety k prodeji, neboť dům byl pro ni moc velký.

Celý dům prošel několika rekonstrukcemi, ale stále v něm zůstala většina původní renesanční architektury. Původní je také zahrada s 200 olivovníky. Na zahradě je i mlýn na výrobu olivového oleje. Na prodej bohužel není velký vinohrad, který rovněž patří k vile a kde se stále vyrábí domácí víno Chianti.

Jako největší nevýhodu uvádí realitní kancelář, která dům prodává, že budova je považována za historickou památku. Památkáří brání prakticky jakýmkoliv změnám v exteriéru vily. Veškeré opravy nebo úpravy musí schválit památkový úřad. Takže pokud si nový majitel chce vybudovat garáž nebo třeba bazén, má nejspíš smůlu.

Pokud zrovna nemáte osm milionů dolarů a chcete v domě přesto bydlet, není to problém. Ubytování v Michelangelově domě je možné si zamluvit přes portál Airbnb. Pak to samozřejmě vyjde levněji. Takže vzhůru do Toskánska!

Další články

Zavří­t reklamu