Unikátní Alfa Romeo je na prodej.

Unikátní Alfa Romeo je na prodej. | zdroj: internet


Chcete Alfa Romeo po Mussoliniho milence? Máte možnost, vůz jde do dražby

TÉMATA: auta | mussolini | alfa romeo

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 01. 2015 | 22:10

Alfa Romeo 6C 2500 Sport Berlinetta je nádherný rudý vůz, který koupil italský diktátor Benito Mussolini své milence Clarettě Petacciové. Sám Duce měl podobný vůz, rovněž Alfa Romeo 6C, ovšem ve verzi kabriolet, aby se mu lépe mávalo davům.

Claretta Pettaci dostala k vozu také šoféra, který ji všude doprovázel. V rudé Alfě Romeo se také Pettaciová pokusila v roce 1945 přejet italské hranice, aby unikla spravedlnosti. To už řidiče nechala doma. Jenže její únik se nezdařil a Mussoliniho milenku chytli partyzáni u jezera Camo. Následně ji společně s Mussolinim čekala poprava.

Vozidlo bylo nalezeno na jedné farmě ve státě New York už v roce 1970. Patřilo nejmenovanému americkému důstojníkovi, který si ho z Itálie po válce přivezl  do USA. Experti potvrdili pravost karoserie a odborník na renovace historických vozů značky Alfa Romeo, Francesco Bonfanti, celý vůz uvedl do původního stavu. Již tento měsíc půjde unikátní vozidlo do dražby. Podobný vůz, ale v daleko horším stavu, se prodal v aukci za 245 000 dolarů, dá se očekávat, že cena tohoto kousku bude mnohonásobně vyšší.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 01. 2015 | 22:10

Zavří­t reklamu