Dech beroucí výhled jen pro odvážné: malý hotel se nachází v 2531 m na vrcholu hory Foronon Buinz | zdroj: Caters News Agency


Chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Přespat zde můžete úplně zadarmo (když se k ní dostanete)

TÉMATA: Alpy hory

Horský hotýlek uprostřed Julských Alp nastavil laťku ubytování hodně vysoko. Nocleh je zdarma, výhled k nezaplacení a ticho všeobjímající. Má to ale jeden háček. K chatě se musíte vyškrábat na 2500 metrů vysokou horu - Foronon del Buinz.

user-avatar

Petr Gotlieb

5. 10. 2014 | 00:33

Neuvěřitelnou stavbu o velikosti pouhých 16 metrů navrhl italský architekt Giovanni Pescamosca. Pro unavené horolezce a milovníky přírody nabízí utočiště od roku 2012.

Na dovážlivce bez závratí čeká 9 lůžek na stezce Ceria-Merlone

Nenechte se zmást velikostí – domek pojme až devět nocležníků a na horské podmínky poskytuje slušný komfort. Střešní tvar montované stavby a chytrá konstrukce zabraňuje hromadění sněhu. Vstupní dveře jsou orientované na jih, díky tomu veškerý sníh, který v zimě napadne, rozpustí slunce.

Přístřešek byl postaven ze dřeva a oceli a je duchovním dítětem architekta Giovanniho Pescamosca

Vzhledem k vysoké nadmořské výšce bylo nutné veškeré stavební materiály dopravit na vrchol hory pomocí vrtulníku, který se musel nahoru dostat celkem osmnáctkrát. Do stavby se zapojila horská služby, nadšenci montované architektury a přátele horolezce Luca Vuericha (34), který tragicky zahynul pod lavinou v roce 2010 právě v Julských Alpách. Chata není tedy jen originálním rekreací, ale také poctou tomuto muži, který má u chaty pamětní desku.

Veškerý stavební materiál, včetně míchačky, musel na horský štít dopravit vrtulník

Skupina 12 lidí smontovalo domek ze 30 dřevěných panelů za 1 den

Nečekejte pětihvězdičkový hotel. Na hromadu kamenů ve výšce 2531 metrů je to pořád luxus

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Petr Gotlieb

5. 10. 2014 | 00:33

Zavří­t reklamu