válkaČeskoslovenskoobjevy

Cestovka pořádá zájezdy po domech českých korupčníků

Cestovky se zaměřují ve svých zájezdech na ledacos, ale česká kancelář Corrupt Tour je mezi nimi unikátem. Pořádá zájezdy na místa, kde bydlí lidé spojení s korupcí.

Tomáš Chalupa 17. února 2016

Výlety se tak pořádají na místa, která lidé znají ze zpráv a která mají nějakou vazbu na české korupční kauzy. K místům, které výpravy s průvodcem navštěvují, tak patří například Tunel Blanka, Janouškova cukrárna, podzemní chodby Pražského dopravního podniku, budova Ministerstva obrany nebo Davidem Rathem proslavené Hostivice. Účastníci zájezdu se zastaví také před Kanceláří prezidenta republiky. Samostatný okruh pak tvoří nemocnice, kolem kterých se rovněž točí nejrůznější kauzy. IKEM, Motol a Střešovice jsou hlavními body tohoto okruhu. Další celek pak tvoří bydliště osob, jako jsou Roman Janoušek, Ivo Rittig nebo Marek Dalík. Okruh se příznačně jmenuje Pražské Safari. Zajímavých míst spojených s korupcí má v programu Corrupt Tour daleko více.

Hordy turistů před pražským magistrátem

Hordy turistů před pražským magistrátem

Cestovní kancelář založil před několika lety Petr Šourek. Původně si myslel, že koncept se udrží maximálně rok, ovšem zájem o prohlídku hnízd korupce je stále velký.Otvíráme úplně novou oblast cestovního ruchu. Česká republika má v oblasti korupce co nabídnout jak domácím, tak zahraničním návštěvníkům. Malá země v srdci Evropy nabízí pestrou škálu turistických cílů od betonových monumentů až po prázdné schránky falešných firem. S námi se dozvíte, co znamená openkrást, proč manažeři velkých firem bydlí v uzavřených koloniích a na co se ve státních nemocnicích používá bílý šum,“ stojí na webových stránkách cestovky.

Turisté v ulicích Prahy navštěvují místa spjatá s korupcí.

Turisté v ulicích Prahy navštěvují místa spjatá s korupcí.

Cestovka Corrupt Tour není úplně ojedinělým jevem. Podobně zaměřené kanceláře fungují také v Mexiku, Kolumbii nebo Rakousku. Pravdou je, že v českých poměrech rozhodně nebude o zajímavé cíle nouze. Seznam korupčníků v naší zemi je velmi dlouhý a objevují se stále nové kauzy. Takže pokud se chcete české korupci podívat blíže na zoubek, máte možnost.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu