válkaČeskoslovenskoobjevy

Čeští okultisté chtěli zlikvidovat Hitlera pomocí magie

Čeští okultisté chtěli zlikvidovat Hitlera pomocí magie
Zdroj: wikipedia commons
+ 4 fotky+ 5 fotek

Skupina českých okultistů kolem Dr. Jana Kefera se mezi 30. a 40. lety pokusila o vyvolání magických evokací namířených proti německému diktátorovi Adolfu Hitlerovi. Jejich cílem bylo poškodit astrálního dvojníka Hitlera. Kefer byl poté zatčen gestapem.

Václav Pokorný 18. prosince 2019

Když se v roce 1933 dostal k moci Adolf Hitler, nijak zvlášť se netajil svou nesnášenlivostí a opovržením ke slovanským národům, kterým během let své vlády chystal nezvratný osud kdesi daleko na východě nebo fyzickou likvidaci těžkou prací pro Říši.

Ve světle těchto skutečností se skupina odvážných lidí okolo českého astrologa, hermetika a publicisty Dr. Jana Kefera, tehdejšího předsedy českých hermetiků sdružených ve spolku Universalia, rozhodla do tohoto osudu zasáhnout. Tito okultisté byli totiž přesvědčeni, že každý člověk má své astrální dvojče, a pokud se na toto dvojče zaútočí, projeví se útok i na fyzickém těle konkrétní osoby. Osobou, kterou pak pomocí těchto praktik chtěli zlikvidovat, byl sám vůdce německých nacistů Adolf Hitler.

Z vyprávění stenografa Universalie Ladislava Málka se dnes ví o minimálně třech až čtyřech provedených útocích. Také je známo, že doktor Jan Kefer spolu s Františkem Kabelákem dokonce navštívili tehdejšího prezidenta Československé republiky Edvarda Beneše. Při půlhodinovém rozhovoru se snažili prezidenta přemluvit, že spolek Universalia je schopen magickými evokacemi negativně působit na Adolfa Hitlera a dokáže jej tímto způsobem zlikvidovat. Dále chtěl Kefer za pomoci magického shluku a saturnského náboje sil zasáhnout na důležitých místech, na kterých nepřátelská armáda usne, jakmile na ně vstoupí. O možnosti této pomoci byl prezident informován, ale využití služeb spolku Universalia odmítl. Důvodem bylo jeho přesvědčení, že západní velmoci pomůžou Československu, bude-li Hitlerem napadeno, takže magického působení nebude potřeba.

Dr. Kefer a jeho kolegové se proto rozhodli konat na vlastní pěst. První magická evokace pro odvrácení nacistického zla se uskutečnila v brdských lesích na jaře roku 1938. Sešla se zde skupina pěti mužů a tří žen. Pomocí rituálů, magických znamení, kuřidel a zaříkávání vyslali zlé síly a neviditelné astrální bytostidémony, aby astrálnímu tělu Adolfa Hitlera uškodily.

Druhá operace se uskutečnila v září roku 1940 v soukromé vile ředitele Karlíka v Mirošovicích u Prahy. Patrně poslední evokace se pak uskutečnila 13. dubna 1941 v pět hodin ráno v pražském bytě Dr. Kefera. Při této evokaci mělo dojít ke zjevení blíže neidentifikovatelné inteligence, génia Jezalele, jež měl Keferovi oznámit úspěch akce a záchranu od nacistických okupantů, ale za cenu jeho smrti.

O necelé dva měsíce později přicházejí do jeho bytu v pražské Švandově ulici příslušníci pražského gestapa. Kromě Kefera nacisté odvezli i velkou část jeho unikátní knihovny, hlavně hermetickou literaturu, o kterou měli evidentně velký zájem. Ve stejný den byla německou policií zrušena společnost Universalia. Jejího předsedy pak vyšetřovatelé gestapa neustále přesvědčovali, aby si zvolil německé říšské občanství. On ale odmítl. Skončil v jednom z nejhorších nacistických koncentračních táborů, ve Flossenbürgu. Zahynul 3. prosince 1941, údajně na zápal plic.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu