válkaČeskoslovenskoobjevy

Brouk George Harrison: Selfie, které fotil na drogách

Brouk George Harrison: Selfie, které fotil na drogách
Zdroj: www.shootingfilm.net

Tyhle trochu zvláštní selfies pořídil nejmladší člen kapely Beatles George Harrison. V té době jel ještě na drogách, a tak možná viděl svět z poněkud širší perspektivy. Jeho pobyt v Indii však znamenal zlom v jeho dosavadním životě.

Ivanhoe 15. září 2014

V roce 1966 odjel nejmladší člen britské kapely Beatles George Harrison na šest týdnů do Indie. S tehdejší manželkou Pattie Boyd se ubytovali ve viktoriánském hotelu Taj Mahal v indickém městě Bombaji. Třiadvacetiletý George se tam učil hrát na sitár u vynikajícího sitáristy Ravi Šankara. Ten mu zařídil i lekce jógy, protože Harrisona v sedu se skříženýma nohama šíleně bolely kyčle.

„Bylo to fantastické,“ rozplýval se později ve své životopisné knize Harrison. „Chodil jsem ven a prohlížel si kostely a chodil nakupovat. Všechno jsme si procestovali a nakonec vyrazili až do Kašmíru a pobývali na jednom hausbótu uprostřed Himálaje. Bylo to neuvěřitelné…“

Od té doby se George začal zajímat o indickou kulturu i meditaci a v roce 1969 se stal velkým příznivcem hnutí Hare Krišna. Zbavilo ho to závislosti na drogách.

Podívejte se, jaké „selfies“ tenkrát v Indii pořídil objektivem rybího oka. Nezapřel v sobě umělce.

Další články

Zavří­t reklamu