válkaČeskoslovenskoobjevy

Česká učitelka ze základky po škole vyrábí dorty. Její výtvory vám vezmou dech!

Česká učitelka ze základky po škole vyrábí dorty. Její výtvory vám vezmou dech!
Zdroj: Jarmila Šantorová
+ 12 fotek+ 13 fotek

Když se podíváte na její úžasné výtvory, napadne vás, že rčení „zlaté české ručičky“ nevzniklo jen tak pro nic za nic. Zákusky, které vyrábí paní Jarmila Šantorová, jsou totiž taková malá umělecká díla. Člověku je až líto je sníst.

Crazy Eyes 8. dubna 2015

Klasické větrníky, špičky nebo rakvičky ale v Dortech U Tlusté kočky, jak Jarmila svou výrobnu vtipně pojmenovala, nenajdete. Zato z výběru dortů, muffinů a čím dál populárnějších cupcakes vám budou oči přecházet!

Jarmila totiž jako ozdobu dokáže vyrobit snad cokoliv – pohádkovými postavičkami počínaje, přes krajky, po květiny, které jsou tak reálné, že byste je nejradši dali urychleně do vázy s vodou, aby nezvadly.

Dalo by se očekávat, že tomuhle umění se dá naučit během dlouhých let praxe, cukrářských škol a kurzů, kterým se člověk naplno věnuje. Ale omyl! „Pečením dortů a cupcakes se bavím třetím rokem. Vždycky jsem měla ráda vše sladké a neprošla jsem bez povšimnutí okolo žádné cukrárny či kavárny. Jednou jsem dostala od své kamarádky mailem video mistra cukráře zdobícího dort s dovětkem: Tohle se naučíme a sekneme s prací. Video mi nešlo z hlavy a chtěla jsem si to vyzkoušet. Pročítala jsem blogy, hledala recepty, sledovala videa,“ popisuje Jarmila své poměrně nedávné začátky. S prací ale nesekla, stále se živí coby učitelka na druhém stupni základní školy v Karlových Varech, své sladké vášni se věnuje ve volném čase.

A to, co začalo jen jako originální pohoštění pro přátele, už dnes sklízí úspěchy i u odborníků. „Začala jsem navštěvovat cukrářské kurzy, abych si osvojila různé techniky a získala informace o surovinách. Po roce jsem se zúčastnila cukrářské soutěže O svatební dort roku 2014 a vyhrála kategorii Svatební sada cupcakes. Pečení je mojí velkou zálibou a relaxací po práci,“ přiznává tahle (ne)cukrářka s obrovskou dávkou talentu.

Další články

Zavří­t reklamu