válkaČeskoslovenskoobjevy

Česká firma to dotáhla vysoko. Z jejích laviček hledí turisté na Mont Blanc

Česká firma to dotáhla vysoko. Z jejích laviček hledí turisté na Mont Blanc
Zdroj: mmcite.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Až do výšky téměř 3500 metrů dopravila česká firma mmcité z Bílovic u Uherského Hradiště lavičku, kterou navrhla a vyrobila pro novou stanici lanovky na vrcholu Helbronner ve Francouzských Alpách. Jde tak zřejmě o nejvýše položenou lavičku Evropy, z níž se turisté mohou nyní kochat pohledem na nejvyšší evropskou horu Mont Blanc.

Ivanhoe 28. ledna 2016

„Zadání této netradiční zakázky bylo díky unikátní lokalitě a nekompromisnímu klimatu poměrně jednoduché – navrhněte kombinaci elegantního designu a maximálně odolných materiálů. Lavička Woody, kterou tvoří hvězdice dřevěných bloků na subtilních ocelových nožkách, toto zadání beze zbytku splňuje a jsme rádi, že český design u takto prestižní realizace obstál v konkurenci předních světových výrobců,” okomentoval úspěch české firmy David Karásek, hlavní designér a spolumajitel společnosti mmcité. Lavičku nebylo nutné na horské povětrnostní podmínky nijak upravovat, pouze její uchycení do podlahy bylo třeba zesílit.

Česká lavička Woody

Česká lavička Woody

Lavičky jsou součástí vyhlídkových teras u futuristické lanovkové stanice Skyway Monte Bianco. Ta vozí turisty z italského údolí Valle d’Aosta až na vrchol hory Punta (Pointe) Helbronner ve výšce 3462 metru nad mořem. Stavba připomínající krystal je sama o sobě výjimečnou architektonickou prací, na níž se podílela celá řada prestižních studií.

https://www.youtube.com/watch?v=6gMJmh1Icvs

Další články

Zavří­t reklamu