válkaČeskoslovenskoobjevy

Češi vymysleli unikátní batoh: Lze na si na něj kdekoli sednout i stoupnout

+ 2 fotky+ 3 fotky

Už se vám někdy stalo, že vás bolely nohy a neměli jste si kam sednout? Co kdyby stačilo si jen tak sundat batoh ze zad a posadit se? Na zastávce metra nebo tramvaje, v nádražní hale, kdekoli na ulici nebo venku v přírodě? S českým batohem BAGOBAGO je to možné.

Ivanhoe 9. ledna 2015

Jde o český vynález, který si jeho tvůrce Roman Hudeček nechal v roce 2012 patentovat. Nápad dostal během procházek v Krkonoších, když se chtěl na chvilku posadit, ale všude kolem bylo mokro. Tak vymyslel unikátní batoh s vestavěnou stoličkou. Stačí rozepnout zadní zip, odkrýt nožičky, připevnit kryt na magnet a sednout si. To vše za pouhých 10 sekund!

Batoh váží jen 400 gramů, tedy jako dva pomeranče, přitom unese až 130kilogramového chlapa. Svou konstrukcí navrženou ve spolupráci s ortopedy napomáhá sedícímu, aby seděl vzpřímeně a nekřivil si páteř. Je nepromokavý, lze jej prát v pračce a můžete si ho vzít na palubu letadla. Zkrátka ideální batoh na jednodenní výlety a cesty. Čechy jen odrazuje jeho vysoká cena 2 500 Kč. I tak je ale o něj zájem, a to i v zahraničí. K úspěchu mu dopomohl i reklamní snímek, který natočil syn Romana Hudečka, Ondřej Hudeček, jenž je režisérem a v roce 2011 byl nominován na Českého lva za studentský film „O-Ring“.

Další články

Zavří­t reklamu