válkaČeskoslovenskoobjevy

Česal Marilyn i Jackie Kennedy. Vyšla kniha o legendárním kadeřníkovi Mr. Kennethovi

Česal Marilyn i Jackie Kennedy. Vyšla kniha o legendárním kadeřníkovi Mr. Kennethovi
Zdroj: Wikimedia Commons

Nová kniha z pera Giuseppa Longa "Kenneth: Shear Elegance" odhaluje život kadeřníka slavných Mr. Kennetha (celým jménem Kenneth Battelle). V jeho křesle zasedla Marilyn Monroe nebo Jackie Kennedy.

Simona Knotkova 20. července 2021

„Byl soukromý a velmi diskrétní, a tak přitahoval manželku i milenku prezidenta. Plně mu důvěřovaly. Kenneth se ke svým klientkám choval jako ke členům královské rodiny. Měl černý Mercedes, který pro ně jezdil domů a vozil je do jeho salonu. Vlasové trendy tehdy vyžadovaly hodně laku na vlasy, ale Kenneth dával vlasům volnost. Chtěl, aby s nimi ženy mohly hýbat a neměly hlavu jako beton,“ tak mluví o známém newyorském kadeřníkovi Giuseppe Longo, autor biografie, která vyšla v půli letošního října. Společně s ním se měl na knize podílet i samotný Mr. Kenneth, ale ještě předtím v roce 2013 zemřel. Longo pro účely publikace vyzpovídal mnoho jeho bývalých spolupracovníků a zákazníků a použil dosud nepublikované fotografie. Můžeme na nich vidět i dvě z jeho věrných klientek, Marilyn Monroe a Jackie Kennedy.

Thumbnail # Jackie Kennedy se toho nebála. Na rande pozvala o 30 let mladšího Aleca Baldwina
Mohlo by Vás zajímat:

Jackie Kennedy se toho nebála. Na rande pozvala o 30 let mladšího Aleca Baldwina

„Jackie byla podle něj velmi hezká dívka, s vlasy, které si dělaly, co chtěly. Byly příliš krátké, navrstvené a kudrnaté na její vysoké proporce a velké kosti. Doporučil jí, aby si je nechala narůst a používala natáčky vytvořené přesně pro ni. Byl to také jeho nápad, aby si je trochu víc uvolnila, a její manžel je tak mohl zastrkovat zpátky za ucho,“ říká Longo.

První dámu USA Kenneth stylizoval i ráno před osudným listopadovým dnem, kdy byl John F. Kennedy v Dallasu zastřelen. „Oba dva toho dne zářili. Vypadali tak zdravě a šťastně,“ vzpomínal na ně kadeřník.

Thumbnail # Marilyn Monroe si na narozeniny Kennedyho vzala hodně odvážné šaty. Byly tak těsné, že musely být došité na nahém těle
Mohlo by Vás zajímat:

Marilyn Monroe si na narozeniny Kennedyho vzala hodně odvážné šaty. Byly tak těsné, že musely být došité na nahém těle

Příhodně to byl znovu on, kdo se objevil na druhé straně barikády a před narozeninovým večírkem amerického prezidenta česal Marilyn Monroe. Herečka na této akci vystoupila v legendárních přiléhavých šatech, pod kterými byla úplně nahá, a Kennedymu procítěně zazpívala Happy Birthday. „Marilyn nechtěla, abych ji následoval do zákulisí. Říkala, že se bojí publicity. Nevěděl jsem, co přesně tím myslela, ale protože jsem pracoval s ní i s paní Kennedy, pravděpodobně se to týkalo toho,“ prozradil Kenneth.

S Monroe se během své práce spřátelil a strávil s ní také jeden z posledních dnů před její smrtí, kdy ji chystal na focení s Bertem Sternem. Později litoval, že pro ni neudělal víc. „Po focení spěchal na letiště. O šest týdnů později byla mrtvá. Myslím, že si přál, aby tehdy plně pochopil hloubku jejího smutku. Marilyn o sobě nevyzrazovala každý detail. Měla pocit, že by tuto část svého života měla ponechat soukromou,“ sdělil Longo.

Thumbnail # Kadeřník, který ostříhal vlasy Dianě: Přečtěte si příběhy slavných účesů Sama McKnighta
Mohlo by Vás zajímat:

Kadeřník, který ostříhal vlasy Dianě: Přečtěte si příběhy slavných účesů Sama McKnighta

Mr. Kenneth byl podle něho revolučním kadeřníkem, který navždy změnil podobu ženských vlasů. „Před Kennethem byly ženské vlasy zastrčené a schované pod klobouky. Kenneth z nich učinil nejdůležitější ženský doplněk. Pokaždé prosazoval účesy, které se hodily k vašemu vzhledu. Nezajímaly ho poslední trendy. Každý z Kennethových střihů byl unikátní, stejně jako jeho klientky.“

Další články

Zavří­t reklamu