válkaČeskoslovenskoobjevy

Černý čaj vám pomůže zhubnout, ukázala studie

Černý čaj vám pomůže zhubnout, ukázala studie
Zdroj: messagetoeagle.com

Cvičení, pohyb a zdravý životní styl jsou nepochybně nejlepší způsob, jak zhubnout. Na druhou stranu je také pravda, že existuje mnoho produktů, které proces hubnutí výrazně urychlují. Mezi ně už dlouho patří zelený čaj, o kterém je známo, že má na hubnutí velmi dobrý vliv. Vědci nyní ale dokázali, že srovnatelný, ne-li lepší účinek má i čaj černý.

Tomáš Chalupa 14. listopadu 2017

Černý čaj podle studie výrazně snižuje počet bakterií zodpovědných za obezitu, zatímco zvyšuje počet bakterií, které způsobují štíhlost. Za vším je látka polyfenol, která stimuluje růst těchto trávících bakterií. Díky nim se zlepšuje metabolismus a trávení, což přispívá ke snižování nadváhy a ubývání tuků. Polyfenoly také dokáží absorbovat nezdravé chemické látky.

„Je pravda, že polyfenoly ze zeleného čaje jsou zdravější a účinnější než polyfenoly z čaje černého, ale naše nové nálezy ukazují, že i černý čaj skrze stimulaci růstu bakterií může přispívat k hubnutí a celkovému zdraví u lidí. Podle našich závěrů jsou oba druhy čajů pro člověka prospěšné a mají srovnatelný účinek,“ říká Susanne Henningová z Centra pro lidskou výživu.

Pokud tedy pijete rádi čaj, je skoro jedno, jaký to je, vždy si můžete být jistí, že děláte dobře pro své tělo a zdraví. Černý i zelený čaj jsou velmi účinní pomocníci v boji s obezitou a mají příznivý vliv na celkový metabolismus člověka, což dobře věděli už staří Číňané.

Další články

Zavří­t reklamu