Julia Roberts objektivem Michaela Tigheho.

Julia Roberts objektivem Michaela Tigheho. | zdroj: vintag.es


Černobílá dokonalost: Podívejte se na celebrity vyfocené Michaelem Tighem

TÉMATA: celebrity | fotografie | fotografové

user-avatar

Simona Knotková

5. 06. 2018 | 14:00

Julia Roberts, Sean Penn nebo Andy Warhol – ty všechny a mnoho dalších najdete v černobílém portfoliu Michaela Tigheho. Nechybělo přitom málo a následující snímky nikdy nevznikly. Původem newyorský fotograf se několik let potýkal se závislostí na heroinu.

"V roce 1975 jsem poprvé profesionálně fotil. Bylo mi dvacet. Po studiu prací Philippa Halsmana a Arnolda Newmana jsem se rozhodl, že budu dělat portréty. Začínal jsem tím, že jsem napsal každému známému umělci, herci, hudebníkovi, režisérovi, spisovatelovi, politikovi… Každému, koho jsem znal. Neměl jsem na ně žádné kontakty. Žil jsem ale v Manhattanu, kde žila také spousta z nich. V dopise jsem jim poslal několik svých ukázek s prosbou o patnáct minut jejich času. Už první týden mi pár z nich odepsalo!" vzpomíná Tighe na start své kariéry.

Jeho jméno se začalo objevovat pod fotografiemi Warholova magazínu Interview, GQ, Harpers Bazaar nebo Vogue. S úspěchem přišla ale i odvrácená strana slávy. 

"Aby byl můj život stále zajímavý, začal jsem brát heroin. Všechno jsem kvůli němu ztratil, byl jsem bez peněz a žil na ulici."

Po neúspěšných léčeních následovaly relapsy a fotograf byl několik let úplně mimo scénu. Nakonec se mu ale podařilo dát život znovu dohromady a do pracovního procesu naskočil stejně jako před lety – opět začal obesílat známé osobnosti a žádal je, zda by je mohl vyfotit.

Některé ze snímků, které vznikly v této etapě jeho života, si prohlédněte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

5. 06. 2018 | 14:00

Zavří­t reklamu