Strašlivá vražedkyně Belle Gunnessová zabila na 40 lidí včetně svých dětí, soudu se nedočkala.

Strašlivá vražedkyně Belle Gunnessová zabila na 40 lidí včetně svých dětí, soudu se nedočkala. | zdroj: allthatsinteresting.com


Černá vdova zabila manžela, děti a spoustu dalších lidí, trestu unikla

TÉMATA: vraždy | ženy | sérioví vrazi | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 06. 2019 | 14:00

Belle Gunnessová celý život snila o americkém snu. Chtěla se stát slavnou a bohatou. A rozhodla se jít za svým cílem doslova přes mrtvoly.

Belle Gunnessová se narodila v Selbu, ospalé díře kdesi v Norsku. Jako mnoho jiných emigrovala do Spojených států, aby zde našla bohatství a štěstí. Usadila se v Chicagu, kde se začala věnovat zajímavé profesi – pojišťovacím podvodům.

Její portfolio zahrnovalo na 40 vražd, provozovala cosi jako farmu smrti, která byla to poslední místo, kde byste se chtěli ocitnout. Princip byl jednoduchý. Potencionální uchazeče o sňatek s ní přiměla, aby na farmu dorazili i se svými úsporami. A nikdo z nich už budovu živý neopustil.

Její první obětí byl její první manžel Mads Sorensen, kterého si vzala v roce 1893. Otevřeli si spolu obchod s konfekcí a narodily se jim postupem času čtyři děti. Jedno další dítě ještě dokonce adoptovali. Když máte obchod a početnou rodinu, je přirozené, že uzavřete spoustu nejrůznějších pojistek. To samozřejmě Gunnessová udělala.

A pak začaly přicházet tragédie. Nejprve vyhořel její obchod. Nedlouho poté zemřely dvě její děti na aktuální kolitidu. Ta má ovšem úplně stejné symptomy jako otrava strychninem. Toho si ovšem koroner nevšiml, a Gunnesová tak pohřbila dvě děti a vyinkasovala peníze za dvě životní pojistky.

Brzy zemřel také manžel Mads. Na něj byly uzavřeny dokonce dvě pojistky, a tak Gunnessová přes noc doslova zázračně zbohatla. Policejní doktor sice odhalil jako příčinu smrti otravu strychninem, ale lékař, kterého najala Gunnessová, tvrdil, že příčinou smrti byl infarkt. Gunnessová nakonec zase vyvázla a ještě shrábla peníze.

S dětmi se pak přestěhovala do La Porte v Indianě, kde koupila farmu a 42akrový pozemek. Není překvapivé, že zanedlouho část farmy shořela a opět to znamenalo výplatu pojištění ze strany pojišťovny. Gunnessová se pak vdala za místního řezníka Petera Gunnesse. Gunness byl vdovec, který si do manželství přivedl dvě děti. Gunnessová ihned vycítila příležitost.

Brzy zemřela první Gunnessova dcera za velmi podivných okolností. Gunness raději odeslal druhou dceru k příbuzným, čímž jí zachránil život. Zanedlouho zemřel i sám Gunness, když mu z poličky údajně spadl na hlavu těžký mlýnek na maso. Podezření na vraždu bylo velké, ale nenašly se žádné důkazy, přestože jedno z dětí se svěřilo spolužákům ve škole, že máma zabila tátu mlýnkem na maso. Gunnessová předstírala ohromný smutek a ronila při každé příležitosti slzy. Ty rychle oschly, když shrábla tučnou životní pojistku za manžela.

Po několika měsících se jí narodil syn Philip. Gunnessová byla v době vraždy manžela těhotná. Po porodu dala do novin inzerát, že hledá manžela, který by jí pomohl s farmou. Nápadníci se většinou z farmy nevrátili živí.

28. dubna roku 1908 její farma opět vyhořela do základů. Policie na místě našla mrtvá těla tří dětí a bezhlavé tělo Gunnessové. Mělo se za to, že šlo o vraždu. Jenže pak jistá Asa Hegeleinová ohlásila zmizení svého bratra a tlačila na šerifa, aby ještě jednou důkladně prohledal farmu. Při prohlídce se našlo dalších 11 těl. A věci se začaly strašlivě zamotávat.

Z vraždy byl podezřelý jistý Ray Lamphere. Jenže vraždy se mu nepodařilo prokázat, a tak byl obviněn a odsouzen jen za žhářství. Po letech se Lamphere na smrtelné posteli přiznal, že Gunnessová zabila své děti i mnoho dalších lidí a že se rozhodla nafingovat svou vlastní smrt. Potřebovala k tomu ženské tělo. Odjeli do Chicaga, kde pod příslibem práce majordomky získali nic netušící ženu. Bezhlavé tělo podle Lamphereho patřilo této ženě a Gunnessová podle něj stále běhá někde na svobodě.

V roce 2008 byl proveden test DNA, který ale nebyl průkazný a Lamphereho slova nepotvrdil ani nevyvrátil. V roce 1931 zemřela ve vězení v Los Angeles při čekání na soud jistá Esther Carlsonová. Byla obviněna, že otrávila svého manžela. Byla podobná Gunnessové. Mezi jejími osobními věcmi byly fotografie tří dětí, které nápadně připomínaly děti Gunnessové.

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 06. 2019 | 14:00

Zavří­t reklamu