válkaČeskoslovenskoobjevy

„Celý život trpím úzkostí,“ přiznal představitel superhrdinského Deadpoola Ryan Reynolds

„Celý život trpím úzkostí,“ přiznal představitel superhrdinského Deadpoola Ryan Reynolds
Zdroj: nytimes.com

Patří k nejpopulárnějším hercům současnosti, doma má nádhernou ženu a dvě zdravé děti a na sociálních sítích baví svými sarkastickými příspěvky. V nedávném rozhovoru pro The New York Times Ryan Reynolds ale přiznává, že za vší slávou, penězi a rodinným štěstím se skrývá odvrácená strana jeho života.

Simona Knotkova 15. května 2018

Spousta lidí si myslí, že když jste slavní, máte hromadu peněz a nemusíte každý den vstávat do běžného zaměstnaní, psychické problémy se vás netýkají. Z čeho byste přece měli mít deprese, když vám nic nechybí, míní někteří. Stále více osobností v poslední době ale dokazuje, že tomu tak pochopitelně není a že ani sebevětší bohatství a popularita vás neuchrání od nestabilní mysli.

K celebritám prolamujícím tabu se naposledy připojil také americký herec Ryan Reynolds. V rámci promo rozhovorů pro nadcházející pokračování Deadpoola byl zpovídán deníkem The New York Times. Zde přiznal, že už odmala trpí úzkostnými stavy, kvůli nimž někdy zažívá momenty nejtemnější beznaděje.

„Trpím úzkostí, trpím jí celý život,“ vypráví. „Spektrum mých potíží se pohybuje od momentů, kdy jsem lehce úzkostlivý kvůli obyčejným věcem, až po ta nejhlubší temná dna, která už vůbec nejsou legrační.“

Začátek svého trápení vidí v dětství, kdy jako nejmladší ze čtyř chlapců vyrůstal v rodině bývalého policisty Jima Reynoldse. Muž si spoustu ze svého bývalého povolání přenesl i do rodinného prostředí, v němž panovala napjatá atmosféra. Aby se malý Ryan vyhnul křiku a nadávkám, úzkostlivě si hlídal své chování, stejně jako dbal o pořádek v domě.

Z dětského alba Ryana Reynoldse

Z dětského alba Ryana Reynoldse

„Stal se ze mě vyzáblý mladý mikromanažer. Když stresujete malé děti, dojde k paradoxní situaci, že si na sebe začnou brát i věci, o které by se jinak vůbec nemuseli starat.“

Psychické problémy se vystupňovaly po přestěhování do Los Angeles, kde dvaadvacetiletý herec začal natáčet sitcom Two Guys, a Girl and a Pizza Place. Úzkostná panika Reynoldse probouzela uprostřed noci a nad jeho budoucností ho sužovaly obavy. Řešil je „klasickým hollywoodským“ způsobem.

„Začal jsem hodně obrážet párty. Pokoušel jsem se prostě nějak ‚zmizet‘. Když ale pár mých kamarádů zemřelo na předávkování, nechal jsem toho,“ vzpomíná.

Dnes už obavami nad svou budoucností trpět nemusí. Jak ale přiznává, úzkost ho neopouští. Na veřejnosti ji schovává za maskou zábavného a uvolněného člověka, kterého dobře známe ze sociálních sítí a videí. „Když se rozevře opona, změním se na toho pitomce, který nade mnou přebere velení a zmizí zase poté, co ze scény odcházím. Je to skvělý sebeobranný mechanismus.“

V českých kinech ho v Deadpool 2 uvidíte už od 17. května.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu