válkaČeskoslovenskoobjevy

Celý život se starala o opuštěné psy. Když zemřela, drželi stráž u její rakve.

Celý život se starala o opuštěné psy. Když zemřela, drželi stráž u její rakve.
Zdroj: Patricia Urritia
+ 1 fotka+ 2 fotky

Že jsou psi opravdu vděčná a věrná stvoření, se opět potvrdilo začátkem letošního roku ve městě Mérida, ležícím ve státě Yucatan. Právě tam totiž žila jistá Margarita Suarez, stará dáma, která svůj život zasvětila péčí o toulavé pejsky. A když zemřela, její svěřenci jí vzdali pořádný hold.

Crazy Eyes 23. září 2015

Margarita byla svou laskavostí a láskou ke zvířatům známá. Každé ráno, a to bez výjimky, si našla čas, aby nakrmila toulavé psy z okolí. Opuštění chlupáči už byli tak zvyklí, že pravidelně sami přicházeli k jejímu domu. Bez pytlíku s něčím dobrým pro zvířata snad ani nevycházela ven

Když zemřela a rodina uspořádala poslední rozloučení, všichni zůstali ohromeni. Psi se totiž objevili v pohřební síni, kde bylo vystaveno Margaritino tělo. Pracovníci pohřební služby popřeli, že by zvířata někdy viděli, a rodině došlo, že se se zemřelou paní přišli rozloučit její chráněnci. Dovolili jim tedy vstoupit dovnitř, kde se zvířata klidně položila kolem rakve.

V den pohřbu, který se konal letos 15. března, dokonce psi vytvořili jakési procesí za vozem, který vezl rakev. Opustili ji, až když bylo tělo připraveno ke kremaci. Pak se znovu vrátili do síně, kde ještě nějakou dobu drželi stráž.

Další články

Zavří­t reklamu