Dýňový maniak Alex Wer s jednou ze svých povedených dýní s portrétem Jokera.

Dýňový maniak Alex Wer s jednou ze svých povedených dýní s portrétem Jokera. | zdroj: Profimedia.cz


Celebrity v dýni: Z burzovního makléře se stal úspěšný dýňový řezbář

TÉMATA: celebrity | halloween | umění

user-avatar

Yvonne K.

30. 10. 2017 | 14:00

Hledáte inspiraci pro svou halloweenskou dýni? Co takhle vyřezat portrét své oblíbené celebrity, jako to dělá Alex Wer alias The Pumpkin Geek?

Tento původně burzovní makléř se k vyřezávání dýní dostal čirou náhodou před sedmi lety, kdy jej manželka poprosila, aby do dýně vyryl logo její firmy. Alex si dal tehdy opravdu záležet a výsledné dílo slavilo na firemním večírku obrovský úspěch. Další zakázky se jen sypaly a Oranžové království, jak Wer svůj dýňový podnik pojmenoval, bylo na světě. 

Alexovo portfolio je opravdu impozantní – zahrnuje nejrůznější portréty, od filmových hrdinů jako Spidermana či Harryho Pottera, přes filmové padouchy z Hvězdných válek či Pána prstenů, až po filmové a televizní celebrity. Všechny působí velmi realisticky. Alex se totiž s každou dýní čtyři a šest hodin piplá a obraz tvoří ve čtyřech až pěti různých vrstvách, čímž dosahuje pozoruhodné hry se světlem a stíny. Stíny totiž určuje hloubka vrypu. Na výsledky umělcovy práce jsme si posvítili v naší fotogalerii.

 

user-avatar

Yvonne K.

30. 10. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu