válkaČeskoslovenskoobjevy

Celebrity v dýni: Z burzovního makléře se stal úspěšný dýňový řezbář

Celebrity v dýni: Z burzovního makléře se stal úspěšný dýňový řezbář
Zdroj: Profimedia.cz
+ 10 fotek+ 11 fotek

Hledáte inspiraci pro svou halloweenskou dýni? Co takhle vyřezat portrét své oblíbené celebrity, jako to dělá Alex Wer alias The Pumpkin Geek?

Yvonne Pokorná 30. října 2017

Tento původně burzovní makléř se k vyřezávání dýní dostal čirou náhodou před sedmi lety, kdy jej manželka poprosila, aby do dýně vyryl logo její firmy. Alex si dal tehdy opravdu záležet a výsledné dílo slavilo na firemním večírku obrovský úspěch. Další zakázky se jen sypaly a Oranžové království, jak Wer svůj dýňový podnik pojmenoval, bylo na světě.

Alexovo portfolio je opravdu impozantní – zahrnuje nejrůznější portréty, od filmových hrdinů jako Spidermana či Harryho Pottera, přes filmové padouchy z Hvězdných válek či Pána prstenů, až po filmové a televizní celebrity. Všechny působí velmi realisticky. Alex se totiž s každou dýní čtyři a šest hodin piplá a obraz tvoří ve čtyřech až pěti různých vrstvách, čímž dosahuje pozoruhodné hry se světlem a stíny. Stíny totiž určuje hloubka vrypu. Na výsledky umělcovy práce jsme si posvítili v naší fotogalerii.

Další články

Zavří­t reklamu