válkaČeskoslovenskoobjevy

Celebrity k nakousnutí. Amatérský umělec tvoří portréty slavných lidí z jídla

Celebrity k nakousnutí. Amatérský umělec tvoří portréty slavných lidí z jídla
Zdroj: Harley Langberg, profimedia.com

Vypadají tak dobře na talíři, až by jeden řekl, že jsou k sežrání. A jíst se opravdu dají, neboť všechny tyto portréty slavných lidí jsou uhněteny z poctivého jídla.

Yvonne Pokorná 8. června 2021

32letý Američan Harley Langberg se živí kancelářskou prací a koníčkem je mu ve volném čase food art. Ve své kuchyni nejčastěji tvoří portréty celebrit a známých filmových či televizních postav. Nad každým výtvorem z ovoce, zeleniny, masa, ryb a koření stráví až dvě hodiny. Výsledky jeho práce jsou ovšem tak působivé, že Langberg své umění předvádí v těch nejlepších uměleckých galeriích či muzeích, v tištěných knihách a v televizních pořadech vysílaných po celých USA.

„Moje rodina miluje moje výtvory a je mým největším podporovatelem. Jsou velmi hrdí na to, čeho jsem v průběhu let s food artem dosáhl, od spolupráce s významnými značkami až po to, že se moje umění dostalo do knih, galerií, a dokonce i do televize,“ říká Langberg.

Od roku 2013, kdy začal svá food-artová díla zveřejňovat na internetu, si Langberg vybudoval širokou fanouškovskou základnu. Jeho instagramový účet harleysfood_art, na kterém každý týden sdílí nějakou novou pochoutku pro oči, v současné době sleduje přes 35 000 followerů. Některé z nich včetně dětí vyprovokoval k vlastní domácí tvorbě.

Další články

Zavří­t reklamu