Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger jako ruští generálové | zdroj: replaceface.tumblr.com


Celebrity jako ruští generálové z napoleonských válek. Můžete si je pověsit ve zlatém rámu na zeď

Zajímavý byznys rozjel digitální umělec Steve Payne. Prodává obrazy slavných herců, zpěváků a jiných známých osobností, které pasoval do rolí ruských generálů z období napoleonských válek. Použil k tomu portréty anglického malíře Georga Daweho z 19. století.

user-avatar

Blondie

18. 12. 2014 | 08:35

George Dawe býval svého času evropskou celebritou. Portrétoval šlechtu, diplomaty a vojenskou generalitu. Při jedné z cest po Evropě, kam ho s sebou brával jeho mecenáš, vévoda z Kentu, si nadaného malíře všiml i ruský car Alexandr I. a pověřil ho portrétováním ruských generálů, kteří se osvědčili v bitvách proti Napoleonovi. Dawe se přestěhoval do Petrohradu, kde žil od v letech 1822 až 1828, a během této doby vytvořil 329 portrétů pro vojenskou sbírku v Zimním paláci. Vysloužil si tím uznání nejen u císařského dvora, ale i umělecké elity. Pochvalnými verši jej zahrnul i věhlasný ruský básník Puškin.

Leonardo DiCaprio

Po 200 letech se rozhodl tvorbu britského portrétisty zpopularizovat jeho krajan Steve Payne. Použil k tomu digitální kopie portrétů ruských generálů, do nichž pomocí photoshopu umístil tváře celebrit z dnešní doby. 

Brad Pitt

Výsledné fotografie tiskne britský umělec na přírodní bílé plátno o velikosti 61 cm x 51 cm a nechává je pak i zarámovat do ozdobných stříbrných nebo zlatých rámů podle přání zákazníků.

Tom Cruise

Chcete-li, aby vám generál Leonardo DiCaprio nebo Brad Pitt visel doma v obýváku na zdi, počítejte s tím, že vás tahle legrace přijde na něco přes 242 liber (v přepočtu zhruba 8 441 Kč).

Clint Eastwood

Al Pacino

Jean-Claude van Damme

Sylvester Stallone

Chuck Norris

Arnold Schwarzenegger

Robert Downey Junior

Russel Crowe

Matt Damon

George Bush

Mark Zuckerberg

Steve Jobs

Iggy Pop

Keith Richards

Bob Marley

Frank Zappa

Elvis Presley

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

18. 12. 2014 | 08:35

Zavří­t reklamu