válkaČeskoslovenskoobjevy

Bývalý vězeň se chce nechat znovu zavřít. Chybí mu televizní kanál zdarma

Bývalý vězeň se chce nechat znovu zavřít. Chybí mu televizní kanál zdarma
Zdroj: odditycentral.com

Pravidelná strava, jistota teplé postele i klid od povinností běžného světa - i to kromě těch nepříjemných věcí nabízí vězení a není divu, že se z něho některým trestancům nechce. Muž z Francie předčil všechny, když jako důvod opětovného uvěznění uvedl bezplatný televizní kanál.

Simona Knotkova 23. září 2019

Canal+ je francouzský prémiový kanál, který svým předplatitelům nabízí tu nejlepší domácí i světovou seriálovou tvorbu, přímé přenosy sportovních utkání, populární animáky či erotické pořady. Sledovat ho mohou také obyvatelé francouzských věznic. Zatímco běžný člověk si za jeho používání musí měsíčně zaplatit kolem deseti eur (cca 258 korun), trestanci ho mají ale k dispozici obvykle zadarmo. A právě to byl i údajný důvod, proč pětadvacetiletý muž znovu spáchal zločin a nechal se chytit.

Bývalý vězeň provedl sérii vloupání ve městě Tolouse a na všech místech činu zanechal DNA v podobě slin, to aby na něj vyšetřovatelé snáze přišli. Soudu poté sdělil bizarní důvod svého počínání.

„Lidé, kteří preferují vězení před životem na ulici, jsou vcelku běžní, ale tohle je poprvé, co obhajuji klienta, který se chce nechat zavřít kvůli televizi,“ nechala se slyšet udivená právnička Delphine Reynaud-Aymard. Když zločince obhajovala minule, za každou cenu chtěl být na svobodě. Nyní chce soudu proto spíše dokázat, že muž není psychicky v pořádku a namísto pobytu za mřížemi potřebuje zdravotnickou péči.

O podmínkách panujících ve francouzských věznicích se rozhovořil nejmenovaný policista. Podle něj je naprosto běžné, že vězeň nemusí za sledování televizního kanálu zaplatit ani cent.

„Canal + je v naší věznici dostupný už mnoho let. Kvůli přeplněným zařízením se na cele mnohdy nachází dva až tři vězni, a když jeden z nich za kanál zaplatí, druzí z něho mají užitek zdarma. Je taky možné, že předplatné zaplatí vězňovi vedení věznice výměnou za provedení práce, jako je například vyčištění společných prostorů. Instituce vedené ministerstvem spravedlnosti se rovněž potýkají s nedostatkem zaměstnanců, takže často dochází k tomu, že vězni celé měsíce nic neplatí…, protože je o to zkrátka nikdo nepožádá!“ řekl do médií.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu