válkaČeskoslovenskoobjevy

Zabiják mafie tvrdí: Já jsem zabil Kennedyho, mířil jsem mu na pravé oko

Zabiják mafie tvrdí: Já jsem zabil Kennedyho, mířil jsem mu na pravé oko

James Files tvrdí opakovaně, že on byl vrahem amerického prezidenta J.F. Kennedyho. Naposledy to potvrdil v dokumentárním filmu na stanici Newmax. Odhalil i dalšího muže v pozadí atentátu.

Tomáš Chalupa 25. listopadu 2014

Nejasnostmi opředená vražda prezidenta J.F. Kennedyho se odehrála v Dallasu 22. listopadu 1963. Prezidenta jedoucího přes doporučení jeho ochranky v otevřeném voze, zasáhla střela z pušky Carcano M91/38. Vypálené střely byly ale tři, další zasáhla texaského guvernéra Johna Conallyho. Zadržen byl Lee Harvey Oswald. V klidu popíjel coca-colu, pojídal sendvič a zjevně vůbec netušil, proč pro něj policisté do knižního velkoskladu, odkud údajně střílel, přišli.

Zabil jsem Kennedyho, tvrdí tento muž

Zabil jsem Kennedyho, tvrdí tento muž

Oswald před soud nikdy nešel, zabil ho před televizními kamerami majitel nočního podniku a „známá firma“ Jack Ruby. Oficiální vyšetřování přesto konstatovalo, že Oswald byl jediným vrahem prezidenta. Proč to udělal, kdo ho najal a které osoby byly zapleteny do spiknutí, se nikdy veřejnost nedozvěděla. Tedy ne z oficiálních míst. Mnoho badatelů, novinářů i historiků přicházelo s nejrůznějšími teoriemi. Za vraždou stála mafie, CIA, KGB, Kubánci, najatých střelců bylo několik, střílelo se i z travnatého pahorku, Oswald byl nastrčená návnada, který vůbec netušil, co se děje, byla to hra zpravodajských služeb a mafie. Americká veřejnost zkrátka nikdy oficiální verzi nepřijala a věřila právě v rozsáhlé spiknutí.

Snímek pořízený pár vteřin po osudném výstřelu

Snímek pořízený pár vteřin po osudném výstřelu

A tady se objevuje tvrzení Jamese Fliese, bývalého zabijáka mafie. „Střílel jsem já a Chuckie Nicoletti,“ říká Fliese. Nicoletti, hlavní zabiják mafiánského bosse Sama Giancaniho, střílel z knižního velkoskladu, zatímco Flies pálil z travnatého pahorku. Flies tu předstíral, že pracuje jako dělník na železnici. Po střelbě odešel, aniž by si toho někdo všiml. Zasáhnout projíždějícího Kennedyho nebyl pro něj problém. „Mířil jsem mu na pravé oko. Bylo to jako dívat se dalekohledem na vzdálenost dvou metrů. Vystřelil jsem jednu střelu. Policajti stáli 10 metrů ode mě, ale ničeho si nevšimli. Klidně jsem mohl odejít,“ popisuje Flies. Oswald prý vůbec nestřílel, ani netušil, co se děje. „Byl pouze ve špatný čas na špatném místě a použili ho jako obětního beránka,“ říká Flies.

Lee H. Oswald po zatčení

Lee H. Oswald po zatčení

Fliesovu tvrzení, které ostatně pronášel opakovaně, věří mnozí. Bývalý agent FBI Zack Shelton se snažil jeho výpověď ověřit a došel k závěru, že velké množství detailů, které o vraždě uvádí, je pravdivých. Rovněž bývalý státní návladní Jim Garrison, který vedl alternativní vyšetřování atentátu, prohlásil, že pochybuje, že Oswald vůbec kdy na prezidenta vystřelil. „Střílelo se z knižního velkoskladu, ale byla to jiná osoba, nikoliv Oswald. Další střelec byl na travnatém pahorku,“ říká Garrison. Flies, který si odpykává padesátiletý trest za pokus o vraždu dvou policistů, tedy možná opravdu byl spolu s druhým mafiánským střelcem vrahem prezidenta Kennedyho.

Odtud Flies střílel.

Odtud Flies střílel.

Další články

Zavří­t reklamu