válkaČeskoslovenskoobjevy

Bývalý kněz podporuje homosexuály. „Vždycky tu s námi byli,“ poučuje veřejnost

Bývalý kněz podporuje homosexuály. „Vždycky tu s námi byli,“ poučuje veřejnost
Zdroj: boredpanda.com
+ 28 fotek+ 29 fotek

"Je to proti přírodě." "Není to normální." "Je to jenom výstřelek dnešních znuděných mladých lidí." To jsou jen některé z výroků, jimiž se homofobní jedinci snaží odůvodnit svou nenávist a netoleranci vůči homosexuálům. S nadsázkou se ovšem dá říct, že lidé milující stejné pohlaví jsou na Zemi od prapočátků lidského druhu.

Simona Knotkova 18. srpna 2019

Úchylku, nemoc či něco nenormálního udělala z homosexuality v podstatě až církev a právní systémy, které v průběhu let zasahovaly stále víc do života člověka a kázaly mu, co je a není dobré a jak se má chovat. Stejnopohlavní svatby a milostné svazky se podle dochovaných záznamů přitom vyskytovaly už ve starověké Mezopotámii. Dokonce se věří, že minimálně třináct ze čtrnácti prvních římských vladařů bylo bisexuály nebo se hlásilo k homosexualitě.

Na fakt, že homosexualita není žádným výstřelkem moderní doby, se snaží poukázat také bývalý kněz Nathan Monk. V jenom ze svých nejpopulárnějších tweetů píše: „LGBTQ+ komunita není něco, co vymysleli mileniálové. Gayové tu byli vždycky, nevidíte žádný nárůst. Vidíte jenom, kolik lidí muselo kdysi mlčet.“

Svá slova nyní doplnil sérií starých fotografií, na kterých jsou lidé stejného pohlaví v důvěrném kontaktu. „Našel jsem ty snímky online. Podělil jsem se s nimi i s ostatními, protože si myslím, že je důležité pamatovat na ty, kteří tu byli před námi a bojovali o právo žít podle svého přesvědčení. Věřím, že je třeba připomínat, že LGBTQ+ komunita byla vždy součástí naší společnosti a vždy bude. Tato skutečnost by měla být s láskou akceptována namísto vyhýbání se tématu a jeho zesměšňování,“ sdělil Monk.

Dodává, že v ještě větším nebezpečím jsou jedinci žijící ve zhoršených existenčních podmínkách. „I když se s předsudky a diskriminací setkávají lidé z celé komunity, nejvíce nebezpečné jsou pro ty, kteří žijí v chudobě či na ulici. U transgender osoby žijící na ulicí je větší pravděpodobnost, že bude fyzicky či sexuálně zneužívaná a v útulcích pro bezdomovce ji budou odmítat. Dokud všichni nebudou mít bezpečné místo, které budou moci nazývat domovem, této problematice musíme nadále věnovat pozornost.“

Sérii černobílých snímků si prohlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu