válkaČeskoslovenskoobjevy

Bývalá bankovní úřednice si koupila opuštěnou banku a bydlí v ní

+ 7 fotek+ 8 fotek

Když se Cathy Calhoun v roce 1989 dozvěděla, že se prodává stará budova Národní banky v jejich městečku, neváhala a za 52 000 dolarů ji koupila. Nekupovala žádného zajíce v pytli, místo dobře znala, pracovala tu dříve jako pokladní.

Ivanhoe 19. dubna 2015

„Jako kdyby ji zavřeli jen na víkend,“ popsala Cathy, v jakém stavu banku přebírala. Na stolech se ještě válely papíry. Trezory byly plné starých mincí, fotek, dopisů, pohlednic i spořitelních knížek. Nicméně do 222 sejfů se vůbec nedostala, protože od nich nemá klíče.

Caty Calhoun otevírá těžké okované dveře do sejfu v podzemí.

Caty Calhoun otevírá těžké okované dveře do sejfu v podzemí.

Cathy pak 24 let strávila renovacemi a předělávkami, aby si z bývalého finančního ústavu vytvořila nový, originální domov. I když byla budova postavena v roce 1872, nacházela se v poměrně zachovalém stavu. Cathy se proto rozhodla uchovat z původního designu co možná nejvíce a historické prvky propojit s moderním luxusem. Banka se tak proměnila v dvouposchoďové apartmá se třemi ložnicemi a třemi koupelnami. Nové využití našly také bývalé trezorové místnosti. Z jednoho vznikl bar, z dalšího sauna a třetí slouží jako společenská místnost.

Kromě uzamčených bezpečnostních schránek má budova ještě další tajemství. V roce 1921 zažila bankovní loupež, při níž se lupiči zmocnili rukojmích, z nichž jeden dostal astmatický záchvat a na místě zemřel. Od té doby se vyprávělo, že duch zemřelého v bance straší. Místní znalci historie také tvrdí, že ve sklepení musí být zazděná tajná místnost se starým tiskařským strojem na tištění peněz. Caty Calhoun tak má doma stále co objevovat. Příchozím návštěvníkům pak říká, že odteď už jen přijímá vklady.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu