Za družičky chodí v Číně čím dál častěji zkušené profesionálky.

Za družičky chodí v Číně čím dál častěji zkušené profesionálky. | zdroj: odditycentral.com


Být družičkou v Číně je smrtelně nebezpečné, novomanželé si musí najímat ostřílené profesionálky

TÉMATA: čína | svatby

user-avatar

Yvonne K.

28. 12. 2016 | 08:30

Zatímco na Západě je jít nevěstě za družičku poctou, které si většina dívek cení, v Číně je to spíš noční můrou. Hrozí totiž, že vás svatebčané k smrti opijí nebo znásilní. Jen málokterá z dívek se proto k této roli uvolí, takže nezbývá než si najmout profesionální družičku. Služby tohoto typu v poslední době zažívají v Číně velký boom.

Ve středověku se čínské družičky strojily stejně jako nevěsta, aby posloužily coby vábnička, a tím zabránily nepřátelským klanům a jiným výtržníkům v únosu nevěsty. Jak čas a staletí plynuly, ustavila se právní ochrana manželství, takže družičky už tuhle specifickou roli nemusely hrát. Nicméně dál měly chránit během svatby nevěstu, což na čínské svatbě nebyla žádná legrace. Dokonce i v dnešní moderní době jsou ženy, které se toho úkolu zhostí, vystavovány ponižování, fyzickému a sexuálnímu obtěžování a některé dokonce přicházejí o život. Zní to možná absurdně, ale to, co by člověk považoval za radostnou oslavu, je v Číně tvrdým a nebezpečným “džobem”. Na čínských svatbách se vypije mnoho alkoholu.

Tak například k čínským zvykům patří to, že si novomanželé s každým svatebčanem připijí na ex.  A tím pití alkoholu samozřejmě nekončí. Jeho spotřeba během oslavy je enormní. Aby se nevěsta neopila do němoty a neprospala svoji svatební noc, odráží družička další výzvy k pití a v mnoha případech obrátí sklenku do sebe místo ní. Často si tím přivodí otravu alkoholem, což v extrémních případech končí i smrtí. 

Opakované přípitky však nejsou zdaleka tím jediným, co musí čínské družičky na svatbách snášet. Často také čelí verbálnímu a fyzickému obtěžování ze strany mládenců a jiných svatebčanů, kteří se snaží dostat blíž k nevěstě a unést ji. V lepších případech se stávají terčem neslušných narážek, nebo musí absolvovat ponižující rituály, jakým je třeba olizování banánu. V horších případech jsou vysvlečeny z šatů, osahávány a dokonce i znásilněny. Být družičkou na čínské svatbě je nevděčná práce.

Není divu, že si mnohá dívka v Číně rozmyslí, jestli za družičku na svatbu půjde. Z toho důvodu si Číňané čím dál častěji najímají na svatbu profesionální družičky, za jejichž služby zaplatí mezi 200 až 800 juany (v přepočtu asi 750 až 3000 Kč).

V současné době tyto služby v Číně poskytuje více než 50 svatebních agentur a jejich počet zřejmě dál poroste. Řada z těchto žen bere práci družičky jen jako víkendový přivýdělek a tvrdí, že oproti amatérkám jsou lépe připraveny vypořádat se s případnou šikanou, která jim na svatbě hrozí. “Profesionální družičky jsou tvrdší jak amatérky. S nepříjemnou situací se vyrovnávají snadno a lehce,” řekla jedna z nich deníku The Financial Times. Mnoho Číňanů však jejich služby odsuzuje a tvrdí, že tím jen podporují zvyk nazírat na ženské tělo, jako by bylo zbožím, se kterým je možné obchodovat.

 

témata

user-avatar

Yvonne K.

28. 12. 2016 | 08:30

Zavří­t reklamu